курсы немецкого языка Одесса
Найбільш високооплачувані професії в Німеччині
Дослідження від ділової преси
Німецька щоденна ділова газета «Handelsblatt», заснована в 1946 році, вважається одним з найбільш серйозних ділових видань у сфері фінансів, економіки і політики. Вже з 1999 року цей медіахолдинг тісно співпрацює з американським видавництвом «Доу Джонс», яке випускає одну з найавторитетніших ділових газет світу «Уолл-стріт джорнал».

Тому результатам дослідження німецької «Handelsblatt» довіряють беззастережно.
Відразу уточнимо, що в Німеччині прийнято вказувати зарплату до виплати податків і нарахувань, тому що розмір податку залежить від багатьох факторів і один і той же фахівець з різним сімейним станом і кількістю дітей, наприклад, оплачує різну суму податків.
Медицина б'є рекорди
З великим відривом на першому місці в рейтингу найбільш високооплачуваних професій Німеччини в 2021 році знаходяться лікарі - завідувачі лікарень і клінік. Ця професійна група отримує середній річний заробіток 196 251 євро.
Завідувачі відповідають за медичні та структурні процеси в клініці або відділенні клініки.

Серед інших обов'язків завідувачів лікарів - нагляд за діяльністю головних лікарів і спільне керівництво медичним персоналом.
Друге місце в рейтингу найкраще заробляючих займають головні лікарі. Їх річна зарплата становить 121 748 євро.
Топи в області продажів

У першу трійку найбільш високооплачуваних професій Німеччини в 2021 році входять співробітники управління продажами, а також менеджери з продажу. Особи, які працюють у цій галузі, беруть на себе управління всіма операціями збуту однієї або декількох філій компанії.

Менеджери з продажу розробляють цілі ринку і продажів, а також проводять заходи з продажу. Ця професійна група займає ключову позицію в компанії, оскільки вона несе основну відповідальність за отримуваний дохід.
Середня заробітна плата співробітників відділу управління продажами або управління продажами в даний час складає 103 836 євро на рік.
За ними йдуть у рейтингу під номером «чотири» регіональні керівники відділів продажів інвестиційних товарів: 96 868 євро.
Бізнес- консультант/комерційний директор

Особи, які працюють у цій сфері, координують завдання в комерційній сфері компанії. Вони можуть бути як штатними, так і супроводжувати компанію як консультанти.
Основною метою комерційного консультанта є отримання фінансових доходів і пошук можливостей для зростання компанії. Особи, які працюють у цій галузі, здійснюють свої розроблені стратегії зростання на оперативному рівні.
Їх середньорічний заробіток становить 101 900 євро.
Керівник відділу IT

Керівники ІТ керують, контролюють і контролюють команду інформаційних технологій підприємства. Таким чином, їх діяльність також включає планування, впровадження та оптимізацію апаратного та програмного забезпечення, а також операційних процесів з точки зору стабільності та безпеки ІТ.

Однак вони також повинні бути координаторами, консультантами, парламентерами, менеджерами з конфліктів і посередником своїх співробітників. Середньорічна зарплата ІТ-менеджера на поточний момент становить 88 610 євро в 2021 році. Таким чином, професія ІТ-менеджера є шостою найбільш високооплачуваною професією в Німеччині.

У доходах найбільш високооплачуваних фахівців Німеччини для нас розбиралася Марія Дегтяренко, команда «Баварського дому, Одеса»

Німецька мова дистанційно в Одесі

Найбільш затребувані професії в Німеччині
Трохи про економіку
Економіка Німеччини в останні роки переживає особливий підйом і зацікавлена в залученні трудових ресурсів у певних галузях. У нашій статті ми розглянемо найбільш затребувані спеціальності.

Німецька статитсика стверджує, що за останні чотири роки понад 400 000 іноземців знайшли роботу в Німеччині. При цьому фахівці застерігають: до 2030 року дефіцит фахівців у ФРН складе 6 000 000 місць!

Такий загрозливий дефіцит, в першу чергу, пов'язаний з низькою народжуваністю і зростаючою тривалістю життя в країні на тлі швидкого зростання економіки. Ситуація така, що після відходу на пенсію багатьох працівників у різних сферах їх просто ніким буде замінити.
Вихід: німецький уряд намагається стимулювати приплив трудових іммігрантів в країну, вводячи все нові і нові пільги за умовами в'їзду, оформлення візи і дозволу на роботу.
IT-фахівці

Професія інформатика є не тільки актуальною, а й затребуваною практично майже в усіх галузях економіки, науки і техніки. Не секрет, що в Німеччині брак професійних кадрів в IT-індустрії. У країні багато фірм, підприємств і стартапів, готових не тільки платити хороші гроші, а й навчати під свій профіль студентів, які обрали цей напрямок для навчання.

Особливим попитом на сьогоднішній день користуються розробники ПЗ, мобільних додатків, веб-дизайнери, фахівці в Big Data. Землі, в яких нестача айтішників: Баварія і Північна Рейн-Вестфалія, хоча не тільки єти регіони відчувають серйозну нестачу програмістів.
Инженери
ФРН - індустріальна країна, що займає лідируючі позиції у сфері автомобілебудування, електропромисловості, машинобудування і хімії. Робота інженера в Німеччині цінується, а надані умови роботи - одні з кращих. Зараз на ринку праці в Німеччині є 25 000 вакансій для інженерів у галузі машино- і автомобілебудування і понад 13 000 вакансій для інженерів-енергетиків і електротехніків. При цьому з кожним роком попит на фахівців у цій галузі зростає.

Після об'єднання Німеччини на території східній ФРН будуються нові підприємства, оновлюється інфраструктура, модернізуються виробництва. Для це також необхідний великий штат інженерів різних напрямків.
Лікарі та фахівці з догляду
Праця медичних працівників у Німеччині є найбільш високооплачуваною. З кожним роком все більше іноземців прагне влаштуватися на роботу в хорошу німецьку клініку. Однією з основних умов для цього є наявність диплома про повну вищу медичну освіту, проходження інтернатури або ординатури.

Поряд з браком професійних речей, спостерігається велика потреба в молодшому медичному персоналі. Основна причина - непрестижність професії і відносно невисокі зарплати для німецького ринку праці. Знайти роботу в цій сфері найпростіше. До цієї категорії входять: доглядальниці, медсестри і санітари. Але обов'язкова умова для іноземців: володіння німецькою мовою на рівні не нижче В2.
Рабочие специальности
Незважаючи на високу роботизацію багатьох виробничих процесів, робочі спеціальності вважаються фізично важкими і «брудними». Молодь не поспішає вибрати цей напрямок своєю професією, тому, в основному, в цій сфері працюють емігранти. Особлива потреба спостерігається в

  • Сантехніках і водопровідниках;
  • Столярах і теслях;
  • Кондиціонерщиках;
  • Спеціалістах з нагляду за проведенням робіт. Для робочих спеціальностей уряд навіть розробив «зелений список» для в'їзду в країну.
Железная дорога
Как известно, в Германии развита железнодорожная инфраструктура, которая бьет рекорды по числу пасажиро. и грузоперевозок в год. Логично, что и эта отрасль нуждается в квалифицированном персонале. В Германии востребованы машинисты, механики, ремонтники и другие рабочие специальности, связанные с железнодорожными грузоперевозками.

В тонкостях немецкого рынка труда для нас разбиралась Мария Дегтяренко, команда "Баварского дома, Одесса".

курси німецької мови просунутих в Україні, податки Німеччини, цікаві факти про німецькі податки, німецька мова дистанційно в Одесі

Собачий податок і податок на самотність: про найбільш незвичайні податки в Німеччині!
Соціальний захист
Хто ж не чув про соціально орієнтовану ринкову економіку Німеччини?
Звичайно, системі соціального захисту німецьких громадян можна позаздрити.

А ось коли заходить мова про оподаткування у ФРН, то тут іноді виникає дивування з приводу громіздкості і неповороткості системи. Складно знайти німця, який би не бурчав з приводу податків, адже їх відносять до одним з найвищих в Європі! І мова йде не тільки про стандартний набір, що включає прибутковий податок і весь пакет, який оплачує роботодавець! Зупинимося на найбільш незвичних і несподіваних для українців.
Податок на самотність
Точно встановлено, що самотні німці платять більше податків. Це пов'язано з тим, що уряд Німеччини стимулює зростання народжуваності і надає масу податкових та інших пільг сім'ям з дітьми.

І хоча податок на неодружених був скасований (так, був і такий!), завзятим холостякам їхня свобода обходиться недешево - близько 50% їхнього доходу піде на податки. Для громадян, які не перебувають у шлюбі і не мають дітей, ставка оподаткування становить близько 42%, якщо річний дохід становить від 60 000 і вище.
Любиш собаку, люби і податок платити!
Кожен щасливий володар чотирилапого друга знає про Hundesteuer або «собачий податок». У кожній федеральній землі він відрізняється за сумою і оплачується один раз на рік.

І не думайте, що сума виходить незначною: тільки в Берліні дохід від «собачого податку» становить в середньому одинадцять мільйонів євро на рік!
Німці - законослухняні громадяни і податок платять справно: адже в покарання за ухилення у них можуть відібрати вихованця!
Церковний податок, зашифрований як KS
Не кожен виходець з пост-радянського простору в курсі, що проживаючи і працюючи в Німеччині, він автоматично платить церковний податок, навіть якщо батьки виховали його атеїстом і церкву він обходить стороною.

Справа в тому, що цей податок стягується з усіх за замовчуванням, а от для того, щоб відмовитися особливо пильним товаришам потрібно вказати свою відмову в податковій декларації або при реєстрації свого місця проживання - Anmeldung.

Якщо горезвісний Kirchensteuer з Вас вже списали, йдіть до суду або РАЦС. Саме там можна зробити відповідну позначку.
«Сільська податкова пільга»
У Німеччині не тільки покупки, пов'язані з роботою (наприклад, ноутбук для роботи вдома), можуть бути відняті у вашій податковій декларації.

Для жителів передмістя передбачена теж податкова компенсація в розмірі 0,30 центів за кожен кілометр між Вашим будинком і місцем роботи. При цьому абсолютно неважливо, яким видом транспорту Ви користуєтеся по дорозі в офіс і з офісу. Декому вдається отримати до 4500 євро на рік при пред'явленні квитанцій на купівлю квитків або чеків на бензин.
Податок на хабар у країні, де хабарів немає?
Кумедно, але факт: до 1999 року за певних умов особа, яка заплатила хабар за будь - яку послугу, могла списати цю суму з податків.

Єдина умова: переконливо обґрунтувати мету хабара та імена і контакти осіб, які її отримали! Не дивно, що таким винятковим варіантом зниження податків мало хто користувався!

У тонкощах німецького оподаткування для нас розбиралася Марія Дегтяренко, команда «Баварського дому, Одеса».
Вчи німецьку мову в аккредитованому центрі Goethe-Institut Ukraine!
Заповніть, будь ласка, форму і ми зв 'яжемося з Вами по телефону або електронною поштою!
Рівень, який Вас цікавить
Напишіть Ваші запитання чи коментар
Наші новини
вул. Успенська, д. 60, оф.2 (другий поверх)
65045 Одеса
Україна

+380668611508
+38048777 06 96

info@bayernhaus.com.ua
Нас можна знайти тут:
Ваші ім`я та прізвище
Ваш номер телефону
Адреса електронної пошти
Напишіть Ваше запитання або залиште коментар