Фахверк: що це таке?

Напевно, мріючи про подорож по Німеччині або вже знайомлячись з цією країною, Ви не раз бачили казкові будиночки, ніби з казки братів Грімм про "Гензель і Гретель". Цей стиль в архітектурі отримав назву "Fachwerk" і сягає своїм корінням у Середньовіччі. А саме німецьке слово "Fachwerk" позначає "каркасну споруду".
Ротенбург-на-Таубері - найромантичніше місто Баварії!
Романтична листівка
Є таке забуте миром містечко в Баварії... Де з XV століття в архітектурі ніщо не змінювалося.
Ротербург-на-Таубері вважається найромантичнішим містом Німеччини. Ви згодні або порадите ще більш казкове місце?

І в старому центрі заборонені будь-які елементи сучасного дизайну: ні телефонні будки, ні термінали банків, ніщо не повинно нагадувати про наші будні в стилі хай тек!
Різдво цілий рік
Ви любите Різдво? Тоді це місто точно для вас - казкова шкатулка "Романтичної дороги Німеччини"! Тут Різдво триває цілий рік і цією атмосферою просочений кожен пряниковий будиночок і вузький провулок!

А хочете потрапити в казкову країну дитинства, тоді терміново в музей Різдва! Де ще побачиш різдвяні іграшки, яким більше 100 років? І вже точно ніде в світі не знайти колекцію з 450 Лускунчиків всіх розмірів і видів. Шкода, що це казкове царство не можна фотографувати.
Машина часу в дії...
Кузня Герлаха - ще один пряниковий будиночок з Ротенбурга-на-Таубері! А хочете прогулятися практично у вихідному вигляді збереженій середньовічній міській стіні з вежами? Це бажання легко виконати! Ця чарівна атмосфера Середньовіччя зробила містечко популярним у кіно-середовищі.

Навіть для фільму "Гаррі Поттер і Дари Смерті" центр міста знімали з висоти пташиного польоту, але, на жаль всіх жителів міста, цей фрагмент так і не увійшов у фільм!
Неповторні ласощі
Якщо Ви солодкоїжка, то Ротенбург-на-Таубері ні за що не відпустить Вас без солодкого частування! Неодмінно спробуйте місцеві "Сніжки" - кульки з чарівно легкого тіста з ніжнішою начинкою! До речі, їх попередньо обмакують у різні види шоколаду! Не вірите, тоді перевірте самі.

Хочете продовжити прогулянку архітектурною казкою? Ми підібрали для Вас ще кілька неповторних фахверкових містечок у наших статтях нижче!
Вернігероде і той самий Мюнхгаузен!
Фахверкова казка віком 900 років!
Насправді, містечко Вернигероде (Wernigerode), яке у більшості не на слуху, нам знайоме за фільмами "Той самий Мюнхгаузен" і "Михайло Ломоносов": саме на цих середньовічних вуличках і старовинному замку розгортаються багато сцен фільмів!

Містечку пощастило: його обійшли руйнування війн і фахверкові будиночки з різкими прикрасами на фасадах збереглися ще з XIV століття, а саме мальовниче містечко входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Ратуша- гральний будинок!
У кожному старовинному місті є Ратуша. Це одна з найкрасивіших будівель міста кінця XIII століття. Спочатку ця будівля з двома гострими башточками планувалася як гральний будинок графа Вернигероде, а тільки потім стала ратушею. На другому поверсі є невелика сцена. Тут бродячі актори і менестрелі розважали графську сім'ю.
Багато хто стверджує, що це найкрасивіше місто Німеччини!
Замок Сплячої красуні
Цей неймовірно красивий замок був закладений в середньовіччя як фортеця і згадується вже в XII столітті. Якщо хочете зануритися в середньовічний романтизм, пройтися багатими прикрашеними залами, що приймали колись самого кайзера і королів різних держав, то вам однозначно сюди. До речі, кіношний барон Мюнхгаузен жив саме тут!
У гості до відьом на паровозі
Замок Вернигероде, місто і таємнича гора Брокен оповиті безліччю легенд. Тут брати Грімм писали свої казки, Ведьміна гора (Брокен) оспівував Гете в "Фаусті". Не упустіть шанс покататися на старовинному паровозі вузькоколійною залізницею прямо на гору до відьмам! Адже Брокенбан - це один зі старовинних вузькоколійних поїздів із збереженим інтер'єром!
Найменший будиночок!
Не забудьте загубитися в мальовничих старовинних провулках і виявити найменший будиночок: його висота всього 4,20 м, а ширина - 2,95 м! Раніше тут жили чоботарі і виробники хусточок, а старожили запевняють, що будиночок вміщував 11 осіб! Остання господиня - наймиліша старенька бабуся- жила тут до 1974 року, а сьогодні тут відкритий музей і можна сходити в гості.
Вип'ємо каву в самій старовинній кав'ярні Німеччини?
Цікаві факти про Німеччину: на фото кав 'ярня "Відень" (XVI століття!). Це одна з перших кав 'ярень, відкритих у Німеччині, і каву тут можна знайти на будь-який смак! І її інтер 'єр зберігся в оригіналі з 1897 року. До речі, це єдина будівля на цій вулиці, яка не згоріла в пожежі 1751 року!

По фахверковій казці з нами гуляла Марія Дегтяренко, команда "Баварського дому, Одеса".
Кведлінбург
Гуляємо найкрасивішими містами Німеччини!
Кведлінбург
Почесне перше місце в рейтингу німецького фахверку займає містечко Кведлінбург (Quedlinburg)!
Саме по собі місто - це вже величезна пам 'ятка під відкритим небом і найбільш фахверкове місто в світі: близько 2000 мальовничих будиночків, що немов зійшли зі сторінок казок! Найстарішому з них у 2021 році виповнюється 720 років.
Хочете опинитися в казці наяву? Тоді Вам точно в Кведлінбург!
Коли безгрішшя рятує
З 1994 року весь старий центр занесено до Списку історичної спадщини ЮНЕСКО. А все могло скластися інакше...
Якщо Друга світова війна пощадила це дивне містечко, зберігши всю його багатовікову фахверкову самобутність, то влада міста періоду НДР прийняла рішення про знесення всього старого центру через необхідність дорогого догляду за середньовічними будівлями і побудувати на місці фахверка панельні будинки.
І ось тут безгрошів 'я виявилося не пороком, а порятунком: зважаючи на відсутність грошей проект знесення так і не був реалізований! А потім відбулося об 'єднання Німеччини і в 1994 році старий центр опинився під захистом ЮНЕСКО
Пекло наяву
Якщо ж Ви любитель гострих відчуттів і не проти заглянути в пекло, то заради цього навіть не варто грішити і пробувати перетворитися на відьму! У Кведлінбурзі Вам досить просто знайти вузький прохід на Ринковій площі, який спеціально прорубали в будинку чоботарі, пройти через двір і вийти на вуличку під назвою "Hölle" - "Пекло"! Хотіли б мати місцем проживання "Пекло"? Як вам така адреса?
Легенда про любов та ворона
Гуляючи "Пеклом", на одному з найстаріших (початок XIII століття!) будинків можна виявити фігуру п'яного ворона - славного героя місцевої легенди про те, як ворон стягнув з підвіконня багатого платочника золоте кільце з великим каменем.
Пролітаючи над Ринковою площею, він ненавмисно виронив його. І перстень впав просто під ноги красивій молодій дівчині. Чи то дівчина виявилася чесною і сама повернула кільце власнику, чи то власник зустрів красуню з кільцем на вулиці - цей факт вже точно ніхто ні спростує, ні підтвердить. Але підсумок один: вони закохалися один в одного і незабаром одружилися!
На знак подяки за щастя, молодий чоловік щодня став наливати ворону келих червоного. І... тут сумний фінал у пташки, тому про нього ми замовчимо.
Найбільш незвичайне кафе
Вирушаємо ще в одне цікаве містечко прямо в серці Кведлінбурга! Кафе, яке розташувалося в сьоми з 'єднаних між собою фахверкових будиночках, вік яких близько 500 років. Найстаріший з них був побудований у 1417 році! Зберігайте ще одну адресу: "Zum Roland", Breite Str. 1-3. Затишні маленькі зали не схожі один на одного!
Про стародавнє абатство
Підкріпившись, слід неодмінно побачити своїми очима один із символів Кведлінбурга - стародавнє абатство, що височіє над містом на Замковій горі! Саме туди ми і піднімемося. Протягом 460 років абати визначали життя міста, що не завжди було до душі городянам, яким доводилося платити податки і акцизи жіночому монастирю. Тому місто прагнуло здобути свободу. Але як тільки місто в XV ст. увійшло до Ганзейського союзу, стало незалежним і поставило статую Роланда на Ринковій площі, "божі одуванчики" організували збройний напад, статую понівечили, а місто силою повернули в лоно абатства.
Про містику і відьом
А з терас абатства в гарну погоду можна побачити гору Брокен - одну з найвідоміших і найзагадковіших гір Німеччини, оточену похмурими легендами! Кілька містичних сцен "Фауста" розгортаються саме там! А найпопулярнішу легенду про відьом і Вальпургієву ніч чули? Якщо цікаво, тоді продовжимо наступного разу! У нас в запасі ще дві фахверкові перлини: Вернігероде і Гослар!

По фахверковій казці з нами гуляла Марія Дегтяренко, команда "Баварського дому, Одеса".
Вчи німецьку мову в аккредитованому центрі Goethe-Institut Ukraine!
Заповніть, будь ласка, форму і ми зв 'яжемося з Вами по телефону або електронною поштою!
Рівень, який Вас цікавить
Напишіть Ваші запитання чи коментар
Наші новини
вул. Успенська, д. 60, оф.2 (другий поверх)
65045 Одеса
Україна

+380668611508
+38048777 06 96

info@bayernhaus.com.ua
Нас можна знайти тут:
Ваші ім`я та прізвище
Ваш номер телефону
Адреса електронної пошти
Напишіть Ваше запитання або залиште коментар