Замок Ельц немов перлина в мушлі - він сховався від зацікавлених очей у тихому лісі неподалік від річки Мозель. Однак це не заважало йому користуватися загальним визнанням! Адже зображення цього замку прикрашало купюру в 500 німецьких марок. Кажуть, що, поглянувши на казковий замок, любові з першого погляду Вам вже не уникнути! І хоч зведений він був у XII столітті, особливої історичної ролі в історії Німеччини він не зіграв: перші сто років він був домом славних лицарів, що стояли на сторожі тутешньої дороги та стягували за безпеку платню. А потім він перейшов у володіння сім'ї, чиїм родовим замком Ельц є вже тридцять три покоління!
Замок Моріцбург
Хто ж не дивився в дитинстві чехословацький фільм "Три горішки для Попелюшки"? Адже не кожен знає, що цей фільм знімали в 1972 році в замку неподалік від Дрездена - Моріцбург! Ця колишня мисливська резиденція саксонських курфюрстів входить до числа двохсот німецьких замків на воді. Побудований цей архітектурний шедевр був ще в XVI столітті. Багате оздоблення двохсот кімнат замку пов 'язане з темою полювання: зображення богині полювання - Діани, сцен з давньої міфології і дивовижним розписом. Особливої уваги заслуговує фантастична "Кімната пір'я", виконана з декількох тисяч десятків пір'ів рідкісних птахів, яку колись придбав Август Сильний для Японського палацу в Дрездені.
Шверинський замок
Дивлячись на цей архітектурний шедевр, Вас не буде залишати відчуття, що Ви потрапили до Франції! І це не дивно: адже побудований в XIX столітті замок перебудовувався відповідно до моди романтичного історизму. А зразками для наслідування були обрані ренесансні замки Франції.
А який же французький замок без легенди про кохання? Місцеві знавці стверджують, що господар-герцог був страшно злим і наказав побудувати в замку стільки ж веж, скільки днів на рік. Навіщо? План логічний і підступний: щоб романтична натура господині могла сховатися в лабіринтах замку і щодня сумувати в новому місці, з неодмінно новим ракурсом прекрасної панорами!
Цвінгер
Цікаво, що в назві такої чудової споруди немає нічого романтичного: у старовину "цвінгером" називали простір між внутрішньою і зовнішньою стінами фортеці. З часом оранжерея перетворилася на вражаючий палац у стилі бароко, який в даний час включає комплекс чудових музеїв: * всесвітньо відома Дрезденська картинна галерея або Галерея старих майстрів. * Збройова палата * Фізико-математичний салон * Музей фарфора, присвячений різним темам - картини, фарфор та інструменти.
Німецький Версаль прямо в Берліні!
Вирушаємо до німецьких кайзерів
та німецьких імператорів!
Чому Шарлотта?
Хочете побачити один з найбільш великих і красивих палаців Німеччини? Він перед Вами - Шарлоттенбург - чудовий приклад вишуканої барокової архітектури. Історія цього берлінського палацу пов 'язана з прусськими королями Фрідріхами з династії Гогенцоллернів. Чому ж тоді він носить ім 'я Шарлотти?
Шлюб за розрахунком
Вона була дочкою ганноверського курфюрста і росла в розкоші, вільно говорила 8 мовами, а її освітою займався сам прабатьок комп 'ютерних наук, конкурент Ньютона і попередник Фрейда- Лейбніц! ⠀ Мати планувала видати її заміж за сина французького короля, але у тата був інший інтерес: Гогенцоллерни- марнославний курпринц Бранденбурга Фрідріх I, який так мріяв про корону, що виклав кругленьку суму імператору Римської імперії і сам себе проголосив королем Пруссії. Так Софія Шарлотта стала першою прусською королевою.
Палац у подарунок
Німецькі джерела м 'яко натякають про протилежність характерів та інтересів подружжя. Серйозна і вдумлива мрійниця була нещаслива в шлюбі. Тому, отримавши від чоловіка маленький палац у подарунок, королева переїхала і відкрила театр, в якому йшли концерти, звучали італійські опери. Вона влаштовувала диспути зі знаменитими філософами Європи. На її наполегливе прохання король заснував Академію мистецтв, Академію наук і відкрив університет. Сам же король міг потрапити в палац тільки за запрошенням дружини!
Дивом збережений
Після Другої Світової війни руйнування Шарлоттенбурга були настільки величезні, що уряд хотів зрівняти його з землею, проте самовідданий директор не допустив цього, оселившись в нім. Реставрація тривала десятиліттями, але сьогодні ми підтверджуємо, що його зусилля не пропали задарма!
По бароковій казці з нами гуляла Марія Дегтяренко, команда "Баварського дому, Одеса".
Баварські замки - казка наяву
Баварія - країна замків і палаців
А чи знаєте Ви, що в одній тільки Баварії існувало понад 5000 замків і палаців?! Не всі вони збереглися до наших днів, але відправитися в казку неодмінно потрібно, якщо Ви любитель історії та архітектури! А вже скільки легенд і історій зберігає в собі їх минуле...
Замок Нойшванштайн
Хто ж не знає балет "Лебедине озеро" Петра Ілліча Чайковського? Адже надихнуло композитора озеро з такою ж назвою - Шванзее, неподалік від якого розташувався замок теж з лебединою назвою - Нойшваншайн ("Новий лебединий камінь")! Побудував його баварський король-фантазер Людвіг II, який, у свою чергу, був пристрасним шанувальником Вагнера і мріяв створити казковий замок в горах і відійти від державних чвар! Інший казкар - Уолт Дісней - так надихнувся створеною баварським королем красою, що зробив зображення цього замку притулком Попелюшки і Сплячої красуні! 5 поверхів і 110 кімнат, з яких тільки 16 є житловими (інші так і не добудували через несподівану і загадкову смерть короля). Щороку замок Нойшванштайн відвідують 1,3 мільйона туристів. Знавці стверджують, що це найбільш фотографована будівля в Німеччині!
Замок Ліндерхоф
Це ще одне витончене творіння баварського Людвіга II. За його задумом, королівська садиба для усамітнення нічим не повинна була поступатися Версалю, а навіть перевершувати його приголомшливо красивими альпійськими панорамами, що відкривалися перед захопленими поглядами!
Баварський король захоплювався Королем-Сонцем (Людовик IV у Франції), тому назвав цей замок Храмом Сонця, а його символом став павлин. Відвідувачі немов потрапляють у казку з елегантною французькою розкішшю, подорожуючи між епохами і стилями! А сади Ліндерхофа - унікальне творіння ландшафтного дизайну. Тут поєднуються елементи англійського саду і Ренесансу, є басейни з фонтанами, алегоричні скульптури, їх вінчає храм зі статуєю Венери. Особливу увагу заслуговує Грот Венери - найзнаменитіше місце в Ліндерхофі. Штучна печера є ілюстрацією до першого акту опери Вагнера "Тангейзер". У підсвіченому різними кольорами озері з водоспадом плавали лебеді з німфами. У золотій мушлі-човні співаки співали.
У резиденцію до королей!
Якщо Вам захотілося розкоші і величі, тоді Вам пора в резиденцію до королей в самому серці столиці Баварії - Мюнхені! До династії Віттельсбахів, що веде свій початок з 829 р. і правила Баварією з XIII століття аж до 1918 року. Їх замок будувався майже 700 років і вважається найбільшим міським палацовим комплексом Німеччини! Загалом Резиденція Віттельсбахів включає 112 залів, 10 внутрішніх дворів, галереї та музеї. Розкішні зали, парки і дворики: ренесанс, бароко, рококо і класицизм - вся історія мистецтва! По замках з нами гуляла Марія Дегтяренко, команда "Баварського дому, Одеса".