ЦЕНТР СОЦІАЛЬНОЇ РОБОТИ "Баварського дому, Одеса"

Щоб допомогти іншій людині, не обов'язково бути сильним і багатим, - досить бути добрим.
Силуан Афонський
Про нас
Центр соціальної роботи був створений при благодійному фонді "Баварський дім, Одеса" в 2002 році.
Центр розробляє проекти соціального спрямування і курирує їх, застосовуючи сучасні технології менеджменту та координації проектів, фінансового менеджменту широкомасштабних проектів регіонального рівня з профілактики ВІЛ / СНІДу, а також надання допомоги ЛЖВ та підвищення кваліфікації медичного персоналу.
Влітку 2004 року «Баварський дім, Одеса», разом з представниками Німецької євангелічної церкви України, представниками міської та Обласної адміністрації Одеси, Обласного центру СНІДу та міського центру СНІДу міста Одеси, а також представниками восьми неурядових організацій (НУО) заклали основи «Концепції оптимізації допомоги ВІЛ-інфікованим людям Одеської області»:
I. Профілактика
Навчання українських тренерів у західних фахівців;
Навчання українських вчителів українськими тренерами;
Розробка шкільної програми українськими тренерами та вчителями. Навчання для всіх учнів від 13 до 17 років в Одесі.
II. Оптимізація медичного обслуговування та психосоціальної допомоги ВІЛ-інфікованим
1. Мережеве взаємодія всіх державних і недержавних медичних та психосоціальних служб, що займаються питаннями ВІЛ/СНІДу в Одеській області, з Консультативно-координаційним центром (ККЦ), створеним на базі стаціонару обласного СНІД центру;
2. Розробка, навчання персоналу і експлуатація ККЦ;
3. Навчання і підготовка лікарів, медсестер і соціальних працівників в мережі допомоги;
4. Створення мобільного медичної служби і мережі діагностики і терапії «Телемедицина».
МЕРЕЖА ДОПОМОГИ в ОДЕСІ
У тісній співпраці з місцевими та західноєвропейськими експертами, була розроблена «Мережа допомоги ВІЛ-інфікованим в Одеській області»:
Для тих, хто звертається за допомогою, в обласному СНІД центрі був створений Консультаційно-координаційний центр з ВІЛ/СНІДу, в якому оператори, по телефону «Гарячої лінії» анонімно надають консультації та, при необхідності, направляють звернулися, до медичних та психосоціальні служби регіону.
Щоб серед учасників мережі створити необхідний рівень компетенції з питань ВІЛ/СНІДу, експерти з Медичної місії Вюрцбурга, Deutsche AIDS-Hilfe і Connect Plus в «Баварському домі, Одеса» в 2008 році, спочатку навчили 20 українських тренерів. Далі, 10 командами, в кожній по одному лікарю і одному психологу, була підвищена кваліфікація 1200 лікарям 1500 медичним сестрам і 1500 соціальним працівникам з питань ВІЛ / СНІДу по всій області. Після чого, навчені фахівці, змогли більш ефективно і професійно працювати в координації з обласним управлінням охорони здоров'я та соціального захисту, у всіх клініках і соціальних центрах області.
На сьогоднішній день, на «Гарячої лінії» проконсультувалися 44 000 чоловік, близько 22 000 з них, були спрямовані за отриманням медичної та / або психо-соціальної допомоги. Згідно з опитуваннями громадської думки, 91% звернулися, задоволені якістю наданої допомоги.
В цілому «Баварський дім, Одеса», для створення трьох мереж допомоги на півдні України, підвищив кваліфікацію 2 631 лікаря, 3079 медсестрам і 2998 соціальним працівникам з питань ВІЛ/СНІДу, в Одеській, Херсонській та Миколаївській областях. 59 000 звернулися за допомогою, були проконсультовано в трьох консультаційних центрах, а близько 49 000 чоловік, були спрямовані за медичною та / або психосоціальної допомогою. Проекти фінансувалися організаціями:
Всесвітньої лютеранської федерацією, Hope for Eastern Europe, Bread for the World, Johanniter International, Rotarian Freising, Geneva Global.
Наші проекти
Навчання шкільных педагогів
У проекті «Профілактика ВІЛ / СНІДу в школі», з листопада 2004 по травень 2008 року, «Баварським домом, Одеса» були навчені 4014 вчителів міста Одеси та Одеської області. До цього проекту була розроблена навчальна програма, яка вже є частиною дисципліни «Охорона безпеки життєдіяльності людини» в Одеському регіоні.
Навчання школярів
Завдяки цій програмі більшість школярів Одеси і Одеської області, віком 13-17 років отримали інформацію про ВІЛ / СНІД. Цей проект фінансували Лютеранський всесвітній союз, Євангельська церква Баварії, і фонд «Geneva Global».
"Гаряча лінія" і телемедицина Одеса
З 15 листопада 2008 року по сьогоднішній день Благодійним Фондом «Баварський дім, Одеса» реалізується проект «Оптимізація медичної допомоги ВІЛ - позитивних людей в місті Одесі та Одеській області», який включає в себе створення «Гарячої лінії (048) 7004050», «Мобільної служби », «Телемедицини». За час проекту була підвищена кваліфікація 1302 лікарям і 1439 медичних сестер міста Одеси та Одеської області. Спонсори проекту «Brot für die Welt» (Німеччина).
"Гаряча лінія" і телемедицина Херсон
З 24 вересня 2013 року розпочав свою роботу трирічний проект в місті Херсоні та Херсонській області, який включає в себе створення «Гарячої лінії (0552) 390110», «Мобільної служби», «Телемедицини». За час проекту була підвищена кваліфікація 608 лікарів і 903 медичних сестер міста Херсона та Херсонської області. Спонсори проекту «DIE JOHANNITER» (Німеччина).
"Гаряча лінія" і телемедицина Миколаїв
З 01 квітня 2017 року розпочав свою роботу трирічний проект в місті Миколаєві та Миколаївській області, який включає в себе створення «Гарячої лінії (050) 3893639», «Мобільної служби», «Телемедицини». За час проекту була підвищена кваліфікація 623 лікарів і 676 медичних сестер міста Миколаєва та Миколаївської області. Спонсори проекту «Brot für die Welt» (Німеччина).
Навчання лікарів, медсестер
З 15 листопада 2008 року по сьогоднішній день Благодійним Фондом «Баварський дім, Одеса» в Одеській, Херсонській та Миколаївській областях в рамках проекту «Оптимізація медичної допомоги ВІЛ - позитивних людей», в контексті консультування і тестування з використанням швидких тестів з ініціативи медичних працівників, було навчено
5 551 медичний працівник (2 533 лікаря і 3 018 медичних сестер)
Підвищення кваліфікації соціальних робітників Територіальних центрів одеської області
З 25.09.12 по 01.05.13 спільно з Головним Управлінням праці та соціального захисту одеської області, в рамках підвищення кваліфікації соціальних робітників Територіальних центрів області, були проведені 25 семінарів. В яких взяли участь 618 соціальних робітників та 23 директора Територіальних центрів.
Навчання працівників соціальної сфери


З 15 листопада 2008 року по сьогоднішній день Благодійним Фондом «Баварський дім, Одеса» в Одеській, Херсонській та Миколаївській областях в рамках проекту «Оптимізація медичної допомоги ВІЛ - позитивних людей» було навчено 2 086 соціальних працівників (478 соціальних працівників ЦСССДМов, 1 608 соціальних педагогів, психологів, вчителів ОБЖ)
Навчання 300 медичних працівників
В рамках проекту БФ «Баварський дім, Одеса» «Оптимізація медичної допомоги ВІЛ-інфікованим особам в місті Кропивницький і Кіровоградській області», за фінансової підтримки «Brot fur die Welt» з метою підвищення кваліфікації медичних працівників Одеської області, в тому числі співробітників ЦПМСД, з 16.03 по 10.04.2020 тренерами «Баварського дому, Одеса» було проведено 15 триденних тренінгів на тему: «Консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію, з використанням швидких тестів пацієнтів з ініціативи лікарів і профілактика стигматизації людей, що живуть з ВІЛ»
"Гаряча лінія" і мобільна служба в Кропивницьком
1 січня 2020 року за фінансової підтримки компанії «Хліб для світу» в місті Кропивницький і Кіровоградській області стартував дворічний проект, який включає в себе відкриття Координаційного центру з "Гарячої лінією"
(050) 505 18 10, (067) 819 15 66 та "Мобільної службою"
Цілі проекту:
* Напрямок звернулися за допомогою, через "Гарячу лінію" і "Координаційний центр" для лікування, психосоціального консультування, догляду, підтримки в державні соціальні центри і НУО.
* Забезпечити відповідне лікування пацієнтів з ВІЛ / СНІДом, за допомогою навчання лікарів, медсестер, соціальних працівників, психологів
* Надання мобільного медичної та психосоціальної допомоги нерухомим ЛЖВ на дому
Новини
З вдячністю за допомогу
Щедрість не знає кордонів.
Марк Туллій Цицерон
ОБФ "Дорога к Дому
Общественное Движение "Вера, Надежда, Любовь"
БО "100 відсотків життя. Одеса"
Общественная организация "Клуб взаимопомощи "Жизнь плюс"
КНП “Одеський обласний центр соціально значущих хвороб”
Одесская областная общественная организация 'Молодёжный центр развития'
Объединение "Разом за життя"
Caritas Odessa
ЗМІ Німеччини про "Баварському домі, Одеса"
Відкриття проекту в Миколаєві
Наша команда
Щоб дійти до мети, треба перш за все йти!
Оноре де Бальзак
Марія Дегтяренко
Директор
Карл Вальтер
Радник
Віталій Горбунов
Керівник
Ірина Свєташова
Координатор
вул. Успенська, д. 60, оф.2 (другий поверх)
65045 Одеса
Україна

+380668611508
+38048777 06 96

info@bayernhaus.com.ua
Нас можна знайти тут:
Ваші ім`я та прізвище
Ваш номер телефону
Адреса електронної пошти
Напишіть Ваше запитання або залиште коментар