Влітку 2004 року «Баварський дім, Одеса», разом з представниками Німецької євангелічної церкви України, представниками міської та Обласної адміністрації Одеси, Обласного центру СНІДу та міського центру СНІДу міста Одеси, а також представниками восьми неурядових організацій (НУО) заклали основи «Концепції оптимізації допомоги ВІЛ-інфікованим людям Одеської області»:
I. Профілактика
Навчання українських тренерів у західних фахівців;
Навчання українських вчителів українськими тренерами;
Розробка шкільної програми українськими тренерами та вчителями. Навчання для всіх учнів від 13 до 17 років в Одесі.
II. Оптимізація медичного обслуговування та психосоціальної допомоги ВІЛ-інфікованим
1. Мережеве взаємодія всіх державних і недержавних медичних та психосоціальних служб, що займаються питаннями ВІЛ/СНІДу в Одеській області, з Консультативно-координаційним центром (ККЦ), створеним на базі стаціонару обласного СНІД центру;
2. Розробка, навчання персоналу і експлуатація ККЦ;
3. Навчання і підготовка лікарів, медсестер і соціальних працівників в мережі допомоги;
4. Створення мобільного медичної служби і мережі діагностики і терапії «Телемедицина».
МЕРЕЖА ДОПОМОГИ в ОДЕСІ
У тісній співпраці з місцевими та західноєвропейськими експертами, була розроблена «Мережа допомоги ВІЛ-інфікованим в Одеській області»:
Для тих, хто звертається за допомогою, в обласному СНІД центрі був створений Консультаційно-координаційний центр з ВІЛ/СНІДу, в якому оператори, по телефону «Гарячої лінії» анонімно надають консультації та, при необхідності, направляють звернулися, до медичних та психосоціальні служби регіону.
Щоб серед учасників мережі створити необхідний рівень компетенції з питань ВІЛ/СНІДу, експерти з Медичної місії Вюрцбурга, Deutsche AIDS-Hilfe і Connect Plus в «Баварському домі, Одеса» в 2008 році, спочатку навчили 20 українських тренерів. Далі, 10 командами, в кожній по одному лікарю і одному психологу, була підвищена кваліфікація 1200 лікарям 1500 медичним сестрам і 1500 соціальним працівникам з питань ВІЛ / СНІДу по всій області. Після чого, навчені фахівці, змогли більш ефективно і професійно працювати в координації з обласним управлінням охорони здоров'я та соціального захисту, у всіх клініках і соціальних центрах області.
На сьогоднішній день, на «Гарячої лінії» проконсультувалися 44 000 чоловік, близько 22 000 з них, були спрямовані за отриманням медичної та / або психо-соціальної допомоги. Згідно з опитуваннями громадської думки, 91% звернулися, задоволені якістю наданої допомоги.
В цілому «Баварський дім, Одеса», для створення трьох мереж допомоги на півдні України, підвищив кваліфікацію 2 631 лікаря, 3079 медсестрам і 2998 соціальним працівникам з питань ВІЛ/СНІДу, в Одеській, Херсонській та Миколаївській областях. 59 000 звернулися за допомогою, були проконсультовано в трьох консультаційних центрах, а близько 49 000 чоловік, були спрямовані за медичною та / або психосоціальної допомогою. Проекти фінансувалися організаціями:
Всесвітньої лютеранської федерацією, Hope for Eastern Europe, Bread for the World, Johanniter International, Rotarian Freising, Geneva Global.