Німецька мова для дорослих дистанційно в Одесі:

Що таке Адвент?
Чому грудень найулюбленіший місяць у році?
Який мешканець Німеччини від мала до велика не любить грудень?! Питання риторичне, адже грудень - це час підготовки до найбільшого свята в році для німців - Різдва! Про нього ми поговоримо в інший раз, а сьогодні мова піде про передріздвяні традиції і час, який німці називають «Адвент»!
Адвент (від лат. adventus - пришестя Христа) - чотиритижневий період підготовки і час очікування, що передує святу Різдва Христового, широко поширений у західній християнській культурі.
Традиція № 1: Різдвяні ярмарки/ Weihnachtsmärkte

У кожному німецькому місті наприкінці листопада на центральній площі відкривається Різдвяний ярмарок. У великих містах їх буває декілька і у кожного своя неповторна атмосфера. Адже це не просто ринок, це світ дитинства, дерев'яних хатинок з подарунками ручної роботи, скляними кулями незвичайної краси, ароматами ванільних вафель, кориці, медових пряників, дитячого пуншу, карамелі, смажених горіхів, глінтвейну та інших частувань!
Сюди відправляються цілими компаніями або сім'ями на прогулянку, за подарунками близьким і друзям, а також, щоб зануритися в передсвяткову атмосферу.

Традиція різдвяних ринків сягає своїм корінням у XIV століття. Один з найзнаменитіших різдвяних ярмарків Німеччини - в Нюрнберзі (Christkindlesmarkt). Але й інші міста, наприклад, Дрезден і Аахен змагаються за право вважатися найкрасивішими і казковими! На жаль, у 2020 року у зв'язку з карантинними обмеженнями цю багатовікову традицію довелося тимчасово скасувати, але у 2021 ярмарки відновлять свою роботу аз певними обмеженнями.
Традиція № 2: різдвяний вінок (Adventskranz)
Зараз на багатьох дверях європейських будинків можна побачити різдвяний вінок із соснових або ялинових гілок. Але не всім відомо, що це німецький винахід. У 1839 році його вперше спорудив лютеранський пастор з Гамбурга, Йоханн Хінріх Віхерн. Він керував притулком для дітей-сиріт, які з приходом зими постійно перепитували, коли ж, нарешті, настане Різдво.

У 1839 р. Віхерна придумав геніальний вихід:він взяв колесо від воза і встановив на ньому 20 маленьких і 4 великих свічки. Щодня грудня запалювали по одній (великі для воскресінь). Так діти самі могли порахувати, скільки ще залишилося чекати, а заодно зайнятися корисними математичними обчисленнями!
Своїм винаходом Віхерн поділився з колегами, яким сподобалася ідея. Невдовзі такі вінки з'явилися у всіх протестантських церквах Німеччини. У 1860 їх удосконалили і почали робити з ялинкових гілок, а не з коліс.
З часом на вінку залишилися 4 традиційні свічки, першу з яких запалюють у першу з чотирьох неділь перед Різдвом (зазвичай з 27-28 листопада по 3 грудня).
Традиція № 3: Адвент- календар (Adventskalender)
Адвент-календар — це календар очікування Різдва. Давним-давно, ще в XIX столітті, це була красиво прикрашена шкатулка з цукерками з побажаннями, по одній на кожен день до настання свята. Так сім "я намагалася підсолодити дітям томливе сподівання Різдва.

Традиційно адвент-календар має 24 віконця, перше з яких відкривають 1 грудня, і потім кожен день до Різдва за західною традицією - 25 грудня. Через століття формат і наповнення стали більш різноманітними, але суть залишилася та ж: дитина (або дорослий!) протягом всього грудня кожен день відкриває по віконцю і отримує маленький сюрприз!
Адвент-календарі стали настільки популярними, що тепер їх купують і дарують люди, далекі від релігії. Адже це чудова традиція і спосіб порадувати себе і близьких.
Традиція № 4: День Миколи Чудотворця (Nikolaustag)
Кожна німецька дитина з нетерпінням чекає на 6 грудня - Nikolaustag! Напередодні свята прийнято вішати шкарпетки на камін або ставити на підвіконня, за поріг начищене взуття, щоб Святий Миколай поклав туди солодощі та іграшки.

Дітлахи свято вірять, що Святий Миколай об'їжджає місто у своїх санях і приходить у будинки через камін, щоб покласти подарунки в приготовлене взуття або шкарпетки. Але, незважаючи на радість передчуття, дітей долає і занепокоєння, адже іноді замість Миколая може навідатися злий Рупрехт (Knecht Ruprecht) - страшний дядько, який карає неслухняних дітей розгами або навіть, посадивши в мішок, відносить до лісу. Мабуть, Кнехта Рупрехта придумали з виховною метою - вперше він з'явився в традиціях XVII століття, і відтоді незмінно присутній у німецькому фольклорі.
Але ми впевнені, що до читачів цієї статті Рупрехт не нагряне: адже ви себе добре вели в році, що минає?

У тонкощах німецьких передріздвяних традицій для нас розбиралася Марія Дегтяренко, команда "Баварського дому, Одеса".
Вчи німецьку мову в аккредитованому центрі Goethe-Institut Ukraine!
Заповніть, будь ласка, форму і ми зв 'яжемося з Вами по телефону або електронною поштою!
Рівень, який Вас цікавить
Напишіть Ваші запитання чи коментар
Наші новини
вул. Успенська, д. 60, оф.2 (другий поверх)
65045 Одеса
Україна

+380668611508
+38048777 06 96

info@bayernhaus.com.ua
Нас можна знайти тут:
Ваші ім`я та прізвище
Ваш номер телефону
Адреса електронної пошти
Напишіть Ваше запитання або залиште коментар