курси Гете Одеса
Нові тренди споживання
Менше м'яса
Протягом останніх п'яти років у Німеччині простежується тренд відмови від споживання м'яса і перехід до вегетаріанства і веганства. Для більшості німців, які приймають таке рішення, причинами є як спроба дбайливого ставлення до тварин, так і увага до умов утримання тварин і рівень їх щастя.

Як повідомляє німецьке видання «Zeit online», за 2021 рік виробництво м'яса і м'ясних продуктів у ФРН скоротилося на 2,4%, цифра близька до попередніх років. Найбільше зниження торкнулося свинини і яловичини: на скотобійнях стали вбивати менше свиней і корів.
Ні відходам від німецьких супермаркетів!
Як з'ясувалося, кожен житель ФРН відправляє у сміття близько 75 кг харчових продуктів на рік! За даними Deutsche Welle, на рік у сміттєвий контейнер потрапляють близько 12 мільйонів тонн продуктів. Цифри вражають!

Німецькі експерти встановили, що термін придатності багатьох продуктів встановлено із запасом і більшість прострочених продуктів придатні в їжу ще кілька днів після зазначеної дати терміну придатності. Тому багато супермаркетів змінили підхід до зберігання та упаковки окремих овочів і фруктів, а також встановили полиці, де прострочений, але придатний до вживання в їжу продукт можна взяти безкоштовно.
Стартапи "Занадто хороший для смітника!"/ "Zu gut für die Tonne!"
Саме під таким гаслом міністерство продовольства і сільського господарства Німеччини проводить щороку конкурс для кулінарних стартапів. Один з оригінальних переможців 2017 року - проект двох юристів з міста Констанц.
За їхніми даними, щодня в пекарнях залишаються близько 20% непроданих хлібобулочних виробів, який наступного дня вибагливі німці вже не куплять. А в рік у Німеччині викидається близько 500 тонн хліба.

«Врятуємо хліб!» - заявили стартапери і створили Knödelkult/Культ кнедлів!
Справа в тому, що кнедлі/ галушки - популярна німецька страва, яка готується саме з черствого хліба з додаванням різних інгредієнтів. Тепер скуплені у пекарів залишки хліба перетворюються в кньодлі з морквою, горіхами і травами і відправляються в банках до вдячних покупців!

У німецьких трендах для нас розбиралася Марія Дегтяренко, команда «Баварського дому, Одеса».
курси Goethe-Institut Одесса
Германія - країна заборон або порядку?
Потанцюємо?
Незважаючи на те, що не всі німці є глибоко віруючими людьми, в Німеччині досі діє заборона на танці (Tanzverbot) в громадських місцях у певні дні релігійних свят, які називаються "Stille Tage "/" тихі дні". До них відносять Святвечір, Страсний тиждень, переддень Трійці і ще деякі свята за церковним календарем. Кожна федеральна земля з цього приводу вводить свої правила і свій розмір штрафів за їх порушення: від 20 євро до 1500!

І, хоча в назві обмеження вказані танці, заборона стосується не тільки їх: насправді мова йде як про заборону масових заходів з музикою і танцями, в тому числі і розважальні шоу в ресторанах, кафе, місцях громадського відпочинку, так і про заборону будь-яких масових видовищ, спортивних змагань тощо.
У неділю відпочивати!
Якщо Ви любите займатися ремонтом у вихідні, а столярні роботи - Ваше хобі у вільний від роботи час, будьте обережні: німецький закон про тишу це забороняє!

Суть цього закону зводиться до того, що в неділю і державні святкові дні не варто пилососити, стригти галявину, працювати з дріллю або стукати молотком. Всі ці справи, за німецькими правилами, слід перенести на суботу. Так що в неділю залишаємо тільки безшумні хобі, а на молоток і дриль дивимося з тугою до понеділка...
Бити скло або кататися на скейті?
Завершуючи тему тиші, варто згадати ще пару "тихих правил" з німецького життя. Щодня з 13.00 (а краще з 12.00) до 15.00 годин і з 22.00 до 07.00 годин в житлових кварталах і будинках слід вести себе тихо, щоб не порушити відпочинок кого-небудь із сусідів. Під вікнами не можна викидати склотару і кататися на скейтах.

Для житлових будинків багато прописано в "правилах будинку" (Hausordnung), які повинні дотримуватися всі мешканці. У цей проміжок часу також потрібно забути про будівельні роботи, галасливе прибирання або гру на музичних інструментах, а дітей краще зайняти обідом або тихими іграми. (На дитячий шум німецькі сусіди теж люблять поскаржитися в поліцію.)
Іноді заборони поширюються навіть на користування душем/ванною кімнатою після 22 годин, якщо процедура займає більше 30 хвилин.
Вимити залізного коня?
Хто ж не любить свій автомобіль і не прагне утримувати його в чистоті і порядку? Питання риторичне! Але ось з чистотою слід розібратися: навіть якщо у Вас є свій двір, мити залізного коня перед своїм будинком категорично заборонено.

Справа в тому, що хімія, яку використовують для миття, може потрапити в ґрунт, а потім з ґрунтовими водами і в найближчу водойму - озеро, річку, море або океан. Незнання або непокора загрожує порушнику штрафом у розмірі декількох тисяч євро!
Чорне обличчя?
Блекфейс - це різновид театрального гриму, який використовували актори з білим кольором шкіри для перевтілення в темношкірих героїв. Правда, використання цього гриму пов 'язане з появою в США в середині XIX століття шоу менестрелів, де білі актори в комічній манері зображували сцени з життя темношкірих рабів, яких незмінно висміювали як дурних, брудних і невмілих. Борці з расизмом вважають використання цього гриму неприйнятним і проявом расової дискримінації.

У Німеччині нещодавно вибухнув величезний скандал навколо відомої медійної персони, яка згадала жартома про досвід використання такого гриму. Вважається, що навіть якщо людина без всякого підтексту використовувала чорний грим, це блекфейс і він не допустимий. Масу обурення викликала також фотографія відомого одеського дизайнера Маші Рева, яка загримувала свою модель подібним гримом (фото з інтернету).

У німецьких заборонах для нас розбиралася Марія Дегтяренко, команда "Баварського дому, Одеса".
Німецька мова А1 А2 В1 В1 + В2 дистанційно в Одесі:
Не робіть цього в Німеччині!
Попереджений, значить, озброєний!
Кількість українців, які приїжджають у туристичну поїздку, на навчання, стажування або роботу до Німеччини в останні роки неухильно зростає. І навіть пандемія не в силах змінити плани багатьох, змінивши, швидше, терміни реалізації намічених на Німеччину цілей багатьох з нас.

А значить, є час не тільки вдосконалити свою німецьку мову, а й більше дізнатися про культуру, традиції, правила і особливості жителів країни Гете і БМВ.
Стережися... велосипеда!

Ні для кого не секрет, що велосипед у Німеччині - це не тільки спортивне дозвілля, а й популярний транспортний засіб, що є рівноправним учасником дорожнього руху! У 2019 році ФРН нарахувала 75.900.000 двоколісних коней у розпорядженні своїх жителів. А точна німецька статистика визначила, що при їзді на велосипеді 75 хвилин на тиждень кожен німець економить 2000 євро на рік на лікуванні! Чи це не привід крутити педалі?

І ось саме тут і варто бути уважним: практично кожен тротуар німецьких вулиць раділий смугою на зону руху пішоходів і зону, відведену для велосипедистів. І стояти на велосипедній доріжці ми Вам вкрай не рекомендуємо: у кращому випадку Ви обійдетеся роздратованим окриком проїжджаючого повз вершника.

У гіршому, Вам можуть травмувати і саме Ви станете винуватцем ДТП з неприємними наслідками відшкодування шкоди, якщо велосипед буде пошкоджений з Вашої вини.
Німецька пунктуальність - міф чи реальність?
Життєвий досвід показує, що далеко всі німці, особливо молоде покоління, можуть похвалитися класичною відмінною рисою, котрою прийнято наділяти всіх жителів Німеччини - пунктуальністю. І це дійсно так.

Однак ми Вам не рекомендуємо тестувати власну непунктуальність на своєму німецькому оточенні. Справа в тому, що німці трепетно ставляться до свого особистого часу і навряд чи поставляться до Вас з симпатією, якщо Ви запізнитеся на зустріч не тільки по работі, але і з друзями.
Спонтанна зустріч? Мабуть, не варто!
Вміння планувати все і завжди - якість, зведена німцями в культ! І планів у жителів Німеччини великий безліч, а відповідно, і їх назв: Tagesplan, Ernährungsplan, Mahlzeitplan, Radweg-Plan, Stundenplan, Einkaufsplan і ще маса різних планів і планувальників, які допомагають спланувати все, що завгодно!

Німці люблять розписувати покроково не тільки своє професійне життя, але і вільний час і на вихідний може зовсім не залишитися свобоного віконця для незапланованої зустрічі з раптово оголошеним другом: спорт, сім'я, серіал, зустріч на чашку кави з батьками тощо. Тому про будь-яку зустріч, навіть неформальну, домовляйтеся заздалегідь.
Пляшки не викидати!
У наших попередніх статтях ми вже розповідали про ощадливість громадян країни з одними з найвищих показників економіки в Європі та їх трепетне ставлення до навколишнього середовища.

Саме з цієї причини німці привчені не викидати пляшки в сміттєвий контейнер: адже ціна кожної, залежно від матеріалу, варіюється від 18 до 25 центів, якщо Ви здасте б/у тару в найближчий супермаркет. Навіть, якщо під час прогулянки Ви вирішили вгамувати спрагу і купили бутильований напій, не викидайте спустошену тару: просто поставте її біля урни. Напевно дуже скоро її підніме той, кому зайві центи в кишені не завадять!
Оплата карткою? Вибачте...
Незважаючи на всю дигіталізацію і запобіжні заходи у зв 'язку з коронавірусом, німці залишаються великими шанувальниками готівки! Тому не варто дивуватися, якщо Ви не скрізь зможете розплатитися банківською карткою.

Намагайтеся стежити за тим, щоб у Вашому гаманці завжди була готівка дрібними банкнотами. До речі купюри понад 50 євро можуть злякати продавця, а деякі автомати з продажу проїзних квитків навіть не приймають великі купюри. До речі, здачу в магазинах прийнято віддавати аж до 1 цента.

У тонкощах німецьких правил для нас розбиралася Марія Дегтяренко, команда "Баварського дому, Одеса".
Учить немецкий язык по скайпу в Одессе:
Про штрафи в Німеччині: Попереджений, значить озброєний!
Суворий рейтинг
Друзі, а чи знали Ви, що Німеччина займає друге місце (після Великобританії) в рейтингу країн з найвищими автомобільними штрафами? Не тільки автомобілістам потрібно бути пильними: німці люблять порядок у всьому і стежать за його виконанням!

Наводимо Вам деякі несподівані для українців злочини і покарання:
Для любителів гонок
Хто ж не любить швидку їзду? Але будьте обережні: за перевищення швидкості доведеться викласти від 15 до 600 євро! Все залежить від того, наскільки Ви перевищили допустимий поріг.
Тримати язик за зубами!
Любите жестикулювати? Тримайте руки! Демонстрація середнього пальця обійдеться Вам від 400 до 6000 євро. Вгадаєте, від чого залежить кінцева сума? Не від довжини пальця і не від ступеня оскробленості ображеного, а від розміру заробітної плати кривдника!

Висунутий язик оцінюється дешевше: 300 євро.
Любителям тварин на замітку
Цей вислів про корову "blöde Kuh "/" тупа корова", який знають навіть діти, полегшить гаманець ще на 300 євро. А ось свиня потягне дорожче: 500 євро. Хочете пожертвувати 2000 євро, спробуйте так назвати німецького поліцейського!
Любителям природи: обережно!
І не думайте справляти нужду, поливаючи дерева або поля - це дуже погана ідея. Це Вам обійдеться від 20 до 500 євро (залежить від того, де саме Ви не втрималися).
Любителям брендів: не все золото, що блищить
Любите брендові речі за низькими цінами? Попереджаємо: поки відомі світові марки не налагодили поставки свого одягу і аксесуарів на одеський "Сьомий кілометр" і "Привоз"! Якщо Вас зловлять на ввезенні підробки до Німеччини, доведеться викласти штраф у розмірі реальної вартості цих речей.
Любителям фруктів і овочів!
Навіть не намагайтеся при зважуванні фруктів і овочів в супермаркеті піднімати пакет для полегшення його реальної ваги: зважені таким чином яблучки обійдуться Вам в суму від 800 до 1000 євро.
Обережно, оси!
Не ризикуйте позбутися від ос у себе на балконі або в саду самостійно, якщо не хочете заплатити 50 000 євро! Саме у стільки оцінюють Ваш вчинок німецькі захисники природи. Спеціальна служба їх виловить і вивезе в ліс.
Кіноманам і меломанам
Захотілося заощадити на перегляді фільму або улюбленій музиці? Займіться математикою перед скачуванням з чорних торентів: таке порушення авторських прав любителям економити обійдеться в 600-900 євро!

Німецька мова онлайн

Стережися...велосипеда!
У чому секрет?
Сьогодні в Німеччині, що гордо носить титул велосипедної країни, налічується понад 76 мільйонів велосипедів! А у багатьох німців не один, а навіть два або три двоколісних коня на всі випадки життя.

Фанатами їзди на велосипеді є всі - від дітей до поважних пенсіонерів. Звідки така пристрасна любов? Все просто:
* Складність знайти вільне місце для паркування і високі ціни на парковку
* Ціна бензину
* Амортизаційні витрати
* Турбота про навколишнє середовище
Любов навіки...
Веломанії всіляко сприяє і влада, що облаштовує велосипедні доріжки, зручні спуски з бордюрів і навіть місця в громадському транспорті!

А скільки пісень присвячено улюбленому двоколісному другові!

Загалом, крути педалі і отримуй задоволення. Однак розслаблятися не варто: велосипедист на дорозі - це рівноправний учасник дорожнього руху, на якого поширюються суворі правила.
Коли доведеться платити?
Їзда не по велосипедній доріжці: 20 - 35 €
Їзда по велосипедній доріжці проти руху: Від 20 €
Поворот без сигналу рукою: 10-35 €
Їзда поруч один з одним (навіть з дитиною): Від 20 €
Відсутність або несправність ліхтаря/сигналу: 20 -35 €
Їзда "без рук": 5 €
Проїзд на червоне світло: 60-180 €
Проїзд через закритий залізничний переїзд: 350 €
Їзда в нетверезому стані (понад 1,6 проміле): штраф у розмірі місячної зарплати!
Вчитися важливо!
Кожен школяр у Німеччині після закінчення початкової школи складає обов 'язковий іспит з водіння велосипеда на вулиці, який включає теоретичні та практичні завдання. Тому ступінь відповідальності на дорозі німці усвідомлюють і поділяють з дитинства.

У нюансах велосипедного життя для нас розбиралася Марія Дегтяренко, команда "Баварського дому, Одеса".
Вчи німецьку мову в аккредитованому центрі Goethe-Institut Ukraine!
Заповніть, будь ласка, форму і ми зв 'яжемося з Вами по телефону або електронною поштою!
Рівень, який Вас цікавить
Напишіть Ваші запитання чи коментар
Наші новини
вул. Успенська, д. 60, оф.2 (другий поверх)
65045 Одеса
Україна

+380668611508
+38048777 06 96

info@bayernhaus.com.ua
Нас можна знайти тут:
Ваші ім`я та прізвище
Ваш номер телефону
Адреса електронної пошти
Напишіть Ваше запитання або залиште коментар