занятия немецкого языка Гете-институт
Несподівано, але факт!
Конкуренція з Парижем?
Солідні джерела стверджують, що 1600 року Берлін налічував лише 900 жителів. Якщо порівнювати німецьку столицю з французькою, то можна виявити, що Берлін сьогодні більше французького конкурента в 8 разів, але при цьому має всього в 1,5 рази більше жителів!
Звідки взявся SOS?
Хоча в Берліні і немає моря, головний сигнал кораблів, що зазнають аварії та кличуть на допомогу, родом з Берліна! Саме тут у 1906 році пройшла Друга радіотелеграфна конференція, під час якої експерти вирішили використовувати єдиний радіотелеграфний сигнал лиха. Це був відомий всім нам SOS - «три точки - три тире - три точки» на абетці Морзе.
Східний або Західний?
В одну ніч з 9 на 10 листопада 1989 року, керівництво НДР зняло караули з Берлінської стіни і ненависні 156 км споруди перестали раптом бути непереборним кордоном між Східним і Західним Берліном. Поступово місто, розділене на дві частини, знову стало єдиним на карті світу. Сьогодні, через 30 років, межі між східною і західною частиною практично стерлися, однак, якщо ви все таки захочете визначити, в якій же частині німецької столиці ви перебуваєте, зверніть увагу на трамвайні колії. Саме вони вам підкажуть правильну відповідь: якщо ви зможете їх виявити, значить, ви перебуваєте на території колишнього Східного Берліна: у західній частині трамваї були скасовані.
Столичні одинаки
16,8 мільйонів людей живуть у Німеччині без сім'ї і без пари. При цьому 1,3 мільйона проживають у Берліні. Тому жартома німці називають свою столицю «столицею одинаків». Дослідники і ЗМІ роками б'ються над розгадкою цього феномену, але чіткого пояснення поки не знайшли. Чому майже половині берлінців комфортніше життя поодинці, ніж насолоджуватися сімейним щастям, як і раніше, залишається загадкою.
Столиця шаурми!
Знавці стверджують, що в столиці ФРН найвища концентрація кіосків і закладів з продажу кебаба, прабатька шаурми. Про історію виникнення цієї страви ми писали тут
За твердженням місцевих, у рік у Берліні з'їдають 400 000 дьонер-кебабів, що перевищує аналогічний показник у Стамбулі!

Всі цікаві факти про німецьку столицю для нас зібрала Марія Дегтяренко, команда «Баварського дому, Одеса».
групи німецької мови Гете-інститут
Берлін з висоти пташиного польоту: найцікавіші панорамні майданчики!
Берлін на долоні
Побачити величезне місто як на долоні - захоплююче дух відчуття! Якщо Ви любитель вражаючих панорамних видів з висоти пташиного польоту, то столиця Німеччини Вам точно припаде до душі! Адже місць, де все місто буде немов у Ваших ніг, у Берліні більш, ніж достатньо!
Порада номер один - телевежа!
Отже, почнемо з найвищого оглядового майданчика, який знаходиться на території колишнього Східного Берліна, на площі Александерплатц - Берлінської телевежі. Знайти телевежу легко - її складно не помітити з будь-якої точки площі!
Незважаючи на те, що вежа побудована більше 50-ти років тому, на оглядовий майданчик на висоті 210 метрів Вас за 35 секунд доставить швидкісний ліфт. Цікаво, що куля вежі щогодини здійснює обіг навколо своєї осі, тому запасіться часу і випийте чашку кави за столиком панорамного ресторану: Вам навіть не потрібно рухатися, щоб насолодитися круговим оглядом - просто релаксируйте і спостерігайте за тим, як один чудовий вид на місто змінює інший. Щоб не витрачати час у черзі, квитки краще купити в інтернеті заздалегідь.
Берлінський собор
Неподалік від телевежі розташовується приголомшливо красивий Берлінський собор - одна з найкрасивіших церков у Берліні, яка надіхне Вас красивим убранством всередині і величною архітектурою зовні. Відвідати одну з найбільш значущих визначних пам'яток міста вже цікаво, а за вхідним квитком до собору ви зможете піднятися і на дах храму, звідки відкривається гарний краєвид. 270 сходинок вгору подужає практично кожен, а незабутні види Музейного острова, який знаходиться під захистом ЮНЕСКО - гарантовані всім!
Французький собор
Хочете опинитися на одній з найкрасивіших площ Берліна? Тоді вирушайте на Жандарменмаркт - площу Жандармів. А там перед Вашим поглядом постане Французький собор - купольна вежа, яка була прибудована до французької церкви Фрідріхштадта між 1780 і 1785 роками. Чому стільки французьких назв на цій площі німецької столиці? Справа в тому, що всі ці споруди були побудовані на початку XVIII століття для біженців-реформатів з Франції, гугенотів. Обидві будівлі разом часто називають Французьким собором.
На Рейхстаг
Купол Рейхстагу - один з найвідоміших берлінських оглядових майданчиків з вражаючим скляним куполом. Але пам'ятайте: щоб потрапити сюди, потрібно заздалегідь записатися на сайті німецького парламенту - бундестагу, вибравши потрібні день і час. Якщо після попередніх записів залишаються вільні місця, їх розподіляють у гостьовому центрі за дві години до початку. При собі потрібно мати посвідчення особи. До речі, вхід абсолютно безкоштовний.

Всі кращі майданчики нам відкрила і сфотографувала Марія Дегтяренко, команда «Баварського дому, Одеса».

курси німецької мови Гете-інститут

Цікавий Берлін: не туристичні куточки!
В гості в ведмедиків
Берлін, Берлінале - це все від нього, від ведмедя/" Bär "! Перших 140 ведмедиків у 1990 році художники з різних країн розписали в Берліні як символ толерантності, терпимості і взаєморозуміння різних народів для виставки United Buddy Bear, яка досі гуляє по всіх п'яти континентах і збирає кошти на благодійні проекти для дітей.

Кажуть, 350 розписних товаришів оселилися в Берліні, а понад 1000 - по світу.
Найдовша галерея open air!
Найдовша у світі художня галерея під відкритим небом - East Side Gallery:
* 1316 метрів Берлінської стіни,
* 118 художників з 21 країни,
* 108 картин
За протяжністю їй немає рівних у світі: ця ділянка Берлінського муру має довжину 1 км 316 м.
Знаменитий поцілунок Брежнєва і Хонеккера у вигляді графіті, став тут найбільш впізнаваною і знаменитою роботою. Автором цієї роботи є Дмитро Врубель.
Під поцілунком генсеків - напис: "Господи, допоможи мені вижити серед цієї смертної любові!" Виявилося, що у картини подвійний контекст: Дмитр закохався в дівчину з американського посольства в Москві у 1988 році. Їхні прогулянки проходили під невсипущим оком радянських спецслужб. І кожен раз, коли вона поверталася в дипмісію, ФБР вимагало письмові звіти про зустрічі з російським хлопцем. Пізніше вони розлучилися і дівчина поїхала. Врубель опинився в Берліні і вирішив розповісти про своє важке кохання мовою політики, використовуючи знакових для німців персонажів. Як Вам паралелі?
Купальники Берліна
Як знайти в Берліні те, що майже ніхто не помічає?! Цю бронзову компанію знає навіть не кожен берлінець! Рейхстаг, Берлінський собор (будинок), Берлінська стіна, Александрплатц, Ku 'damm - це будь ласка! А ось купальниць!

А знаходяться вони прямо в епіцентрі туристичного руху - біля Берлінського собору! Сидять собі тихенько і дивляться на річку Шпрее. Між іншим, там не тільки купальниці, а й купальник: три дівчинки і один хлопчик, що сидять прямо навпроти найбільшої протестантської церкви Німеччини - Берлінським собором. (Причому без одягу і взимку, і влітку!)
Взагалі-то тут вони сидять лише з 2007 року: до цього вони ніжилися під струменями фонтану перед "Палацовим" готелем - найбільш фешенебельним готелем часів НДР - і спостерігали за західними зірками кіно і естради, політики і, звичайно ж штазі - співробітниками таємної поліції НДР!
Прогулянка берлінськими двориками
Абсолютно приголомшливе місце в Берліні, де час ніби зупинився років на сто: Хакські двори!

Ви тільки уявіть собі: один з найстаріших кварталів ремісничого Берліна і найбільший архітектурний комплекс закритих дворів у Німеччині - вісім дворів площею в 27 тисяч кв. м.
Тут немає туристичної метушні, а час немов зупинився. За парадними фасадами в стилі ар-деко і зараз відчувається дух "золотих двадцятих", а часом і "лихих дев 'яностих".

Арт-галереї і бутіки берлінських дизайнерів (Берлін, між іншим, носив титул столиці готової сукні ще з 1906 року!), старий кінотеатр з артхаусними фільмами, вечірки з живою музикою і танцями в стилі свінг!
Сьогодні Хакські двори - найдорожча нерухомість у Берліні і одна з визначних пам 'яток німецької столиці.
Що пити в Берліні?
Раз ми в Берліні, то п'ємо Берлінське Біле: адже не дарма ж сам Наполеон величав його шампанською півночі! Схожість є, шипучість і ігристість теж, а п'ють його з келихів на ніжці. Це незвичайне пиво мають право виробляти тільки в Берліні.

У Берлінському білому мало алкоголю - всього 2,5-2,7%, а п'ють його найчастіше "з пориском" - додавши малиновий або трав' яний сироп, які надають йому різні відтінки!
Вавилон у серці Берліна
Місто казкових багатств, Вавилонської вежі, висячих садів посеред пустелі, населене незліченною кількістю жителів! Ви тільки уявіть: після виснажливої мандрівки по пустелі з безкрайніми просторами обпаленого піску перед виснаженими путінками з'являлися яскраво-сині ворота богині Іштар Вавілона! Чудовий міраж?

Що ж побудував Навуходоносор II на славу сексуальної богині плотської любові, краси і війни? Врата не только дивної краси, але і за неймовірними для V т.д.е.технологіями: складові для емалі привозилися з далеких країн і температура виготовлення повинна була незмінно підтримуватися на рівні 1000° С протягом 12 годин! Сьогодні таку температуру печей підтримує складна електроніка, а кількість порошку для ідеального синього кольору відміряється електронними вагами. Як давнім зодчим вдавалася досягти таких результатів - загадка!

Зберігайте адресу Вавилона в Берліні: Пергамський музей - один з найвідоміших музеїв Німеччини. Тут представлено те, чого немає в жодному іншому музеї світу: будови стародавнього світу в натуральну величину, грандіозні фасади і вівтар у весь зал.
Шлях цих експонатів до Берліна не менш інтригуючий, ніж історія самих експонатів!
Міст-митниця!
Легендарний міст через річку Шпрее - Oberbaumbrücke, не схожий на жоден інший у Берліні! Ошатний і величний, з башточками і арками, з червоної цегли з жовтою і чорною обробкою.

Справжні водні ворота в місто, на яких з 1732 року розташовувалася митниця, що збирала мито з усіх ввезених товарів. А щоб перешкодити нічним контрабандистам, у воду кидали величезну колоду, яка перекривала прохід кораблям, поки митниця спала.

Походження назви моста логічне: масивний стовбур із залізними цвяхами, яким на ніч перекривали прохід, називався "Верхнім деревом" - Oberbaum.
У місто майбутнього
Хочете опинитися в місті майбутнього, тоді просто перейдіть від будівлі Рейхстагу через річку: урядовий квартал Берліна - це приголомшливе поєднання незвичайних архітектурних форм прямо на березі річки Шпрее.

Для реалізації проекту єднання політики і мистецтва з понад 800 конкурсних проектів був обраний один, на втілення якого пішли 10 років.
Частина комплексу - Марі - Елізабет - Людерс - Хаус, який називають "будинком знань". Адже ця грандіозна споруда вміщує в себе і бібліотеку, і парламентські архіви, і відділи наукової служби.
Просто ходити і милуватися, а краще покататися на кораблику, відкриваючи для себе приголомшливі панорами з води!
Символ Берліна
Наполеон, як відомо, любив тріумфальні арки. І Бранденбурзькі ворота його теж не залишили байдужим: колісницю, а з нею і богиню миру і благополуччя Ейрену він, окупувавши Берлін, відправив до Парижа...

Перемігши Бонапарта, німці повернули її на місце, перейменувавши богиню: тепер її звуть Вікторія (всі пам 'ятають значення імені?). Злопам'ятні господарі статуї розгорнули її так, що погляд переможниці досі спрямований на... французьке посольство.
До речі, творці Бранденбурзьких воріт явно орієнтувалися на грецький Акрополь, де теж є доричні колони і де теж є п'ять проїздів.

Ці ворота не тільки красиві, а й міють символічне значення для Берліна: в період поділу Берліна на Західний і Східний, Бранденбурзькі ворота знаходилися якраз на кордоні між двома секторами, двома державами і двома системами. При цьому прохід через ворота був закритий, всюди були встановлені загороджувальні споруди, а по боках воріт починалися мінні поля, які тягнулися вздовж Берлінської стіни, у внутрішній її частині.
Вирушимо на бал?
А ви б хотіли потайки пробратися в закритий від сторонніх очей Дзеркальний зал: магічний, забутий часом куточок в самому серці Берліна? Потемнілі дзеркала у важких рамах, стелі, прикрашені вітіюватою ліпниною, скрипучі паркетні підлоги, масивні дубові двері та ложа для особливо почесних гостей...

Скільки історій і чужих секретів вони мовчазно зберігають: адже це знакове кафе c 1913 року побачило багато чого! Унікальний танцювальний зал відкрився з ініціативи самого імператора Вільгельма II. Відтоді він пережив дві світові війни, поділ міста і падіння Берлінської стіни. Зал приймав класичні бали, тут проводилися перші вечори танго і кубинської румби, пізніше забороненої нацистами.

Квентін Тарантіно і Джордж Клуні знімали тут, зачаровані магією чарівного залу, але так і не розгадали його таємниць... Зберігайте адресу старовинного кафе: CLÄRCHENS BALLHAUS, Auguststraße 24, 10117 Berlin
Секрети не туристичного Берліна нам повідала Марія Дегтяренко, команда "Баварського дому, Одеса".
Вчи німецьку мову в аккредитованому центрі Goethe-Institut Ukraine!
Заповніть, будь ласка, форму і ми зв 'яжемося з Вами по телефону або електронною поштою!
Рівень, який Вас цікавить
Напишіть Ваші запитання чи коментар
Наші новини
вул. Успенська, д. 60, оф.2 (другий поверх)
65045 Одеса
Україна

+380668611508
+38048777 06 96

info@bayernhaus.com.ua
Нас можна знайти тут:
Ваші ім`я та прізвище
Ваш номер телефону
Адреса електронної пошти
Напишіть Ваше запитання або залиште коментар