екзамени Goethe-Institut Одеса
Гамбург - місто трьох «М»!
Місто мільйонерів?
Гамбург називають «Містом трьох М». І перше «М» - мільйонери!
Як з'ясувалося, кожен десятий супербагатий німець - мешканець цього міста. На сьогоднішній день тут живуть 11 мільярдерів і близько 900 мільйонерів. І якщо в Мюнхені супербагаті хизуються на Роллс-Ройсах і літають на приватних літаках, то тут шик-блиск ви навряд чи помітите.
Стриманість понад усе. Хутро? Тільки в якості підкладки куртки або пальто. А якщо вже «Ролекс» то в неброському сталевому варіанті або платині (без камінців, природно!). І якщо інвестиції, то виключно в нерухомість і шедеври мистецтва.
Фото: Марія Дегтяренко
Секрет другого «М»
Перлину північної Німеччини самі німці величають «Містом Мостів»!
Хтось порівнює Гамбург з Амстердамом, Лондоном і навіть Венецією. Ми б не стали цього робити: по-перше, Венеція нагадує витончену, але дуже зрілу актрису з віялом, яка зіграла ролі княгинь, королев і імператриць. А Гамбург більше схожий на чарівного і підтягнутого красеня, волосся якого тріпле солоний вітер.

По-друге, мостів тут більше, ніж у всіх цих містах разом узятих. За Гамбургом перше місце в Європі: близько 2500 мостів різних розмірів та архітектурних стилів. До речі, зберігайте локацію з найвідкритнішим виглядом у Гамбурзі:
Roggenmühlenbrücke!😉
Фото: Марія Дегтяренко
Як же без моряків?
Секрет третього «М»!
Хоч Гамбург і не розташований біля моря, його водяні артерії - це цілих три річки і маса річок і каналів, а до найближчого Північного моря близько 120 км, він порт номер один в Німеччині і третій після Роттердама і Антверпена в Європі!

Ви тільки уявіть: порт, якому понад 800 років! Близько 70.000 кв. м площі з найбільшим у світі складським районом - Шпайхерштадт (Speicherstadt), у перекладі з німецької мови - «місто складів». Багатоповерхові амбари з червоної цегли стоять на дерев'яних палях, оточені каналами річки Ельба. У минулому тут зберігали какао, каву, чай і спеції. А з 2015 року цей найбільший у світі складський район є всесвітньою спадщиною ЮНЕСКО.
⠀А раз Гамбург порт, значить, є і моряки! Тому третя літера «М» - моряки! Логічно?
Фото: hamburgconvention.com
Місто жінок?
У Гамбурзі з давніх пір між сильною і слабкою підлогою йде негласна боротьба, де явно лідирує слабка стать! Ну, самі посудіть:

1. У дворі прекрасної Ратуші батьки міста задумали поставити фонтан - скульптуру Меркурія, бога торгівлі, як символ процвітання. Але зрештою виграла Гігіея - богиня чистоти і символ здоров'я!

2. Богиня Гаммонія - покровителька міста, зображена на Ратуші. Їй досі співають хвалу в гімні Гамбурга.

3. І в сучасному світі теж все непросто: у питанні тривалості життя знову лідирує слабка стать! Мешканки Гамбурга в середньому доживають до 81,3 років, виграючи у жителів-чоловіків з їх 76,3!
По Гамбургу з нами гуляли Марія Дегтяренко і Аріелла Акоа, команда «Баварського дому, Одеса».
курси Goethe-Institut Одесса
Батьківщина садових гномів і не тільки - Тюбінген!
При чому тут гноми?
Хто ж не вмиляється милим гномам з довгою білою бородою і червоною косою шапкою, що ховаються в таємних куточках саду або прикрашають зелені галявини?
Маленькі чоловічки вперше були створені на Грибельській мануфактурі, поблизу Тюбінгена в Графенроді, Філіпом Грібелем в 1874 році. Звідти гноми розслелилися не тільки по всій Німеччині, а й перетворилися на справжнє німецьке культурне надбання. Сьогодні маленькі фігурки ручної роботи знайшли свій будинок в садах по всьому світу.

Спочатку гном втілював образ типового шахтаря, червоний ковпак якого захищав голову і не давав каменям потрапляти робітнику за комір. З лампою і лопатою малеча був готовий до важкої праці. Але садовий гном як символ працьовитості сьогодні втрачає свою популярність. Багато німців вже не наважуються прикрашати милими фігурками свій сад, тому що садові гноми стали асоціюватися в Німеччині з кітчем і несмаком.

Сама ж Мануфактура Грібеля є останньою в Німеччині, де виробляють вручну маленьких друзів з глини. Тим не менш, їй загрожує закритися найближчим часом. Однак нам хочеться вірити, що тренд на гномів у німецьких садах ще відродиться.
Самый молодежный город
Старовинний Тюбінген розташований за 30 км від столиці землі Баден-Вюртемберг серед красивих пагорбів і зелені. Незважаючи на те, що місто спершу згадується в письмових джерелах в 1078 році, його з легкістю можна назвати містом студентства, так як популярність свою він придбав, насамперед, завдяки університету Карла Еберхарда. Населення чисельністю в 90 тисяч осіб на третину представлено студентами, тому місто і визнане як наймолодше в Німеччині. До речі, саме Тюбінген входить до п'ятірки почесних студентських міст Німеччини.
А місцевий університет - це особливе багатство міста! Адже це один з найстаріших і найпрестижніших університетів у Німеччині. Запам'ятовуйте назву: Університет Еберхарда Карла. Шиллер, Гегель, відомий німецький поет Гельдерлін, невролог Альцгеймер і фізик Гейгер, біолог, лауреат Нобелівської премії Гюнтер, колишній президент Німеччини Хорст Келер були його випускниками.
Викладав в університеті Йозеф Рацингер, більше відомий як Папа Бенедикт XVI. Факультети, дослідницькі центри, клініки і, звичайно, студентські гуртожитки компактно розташовані по всьому місту і створюють неймовірну атмосферу старовини і наукового прогресу.
Місто квіткових ароматів
Хочете потрапити в квіткову казку? Тоді неодмінно приїжджайте в Тюбінген влітку! Старе місто починається від моста Неккарбрюке, що розкинувся над річкою Неккар. Весь усипаний квітами, міст є окрасою середньовічного містечка, а різнокольорові будиночки, затишно розташувалися на річковому березі, милуються власним відображенням у воді і створюють цілковите відчуття середньовічної ідилії.

Обов'язково спустіться з моста на платанову алею острова Неккарінзель. Тут зустрічаються дерева віком 200 років. Уряд міста хотів оновити старий парк, але протести городян поки зберегли величезні платанові дерева. Шкода, що вони не вміють говорити, а то розповіли б багато захоплюючих історій з життя городян.
З острова відкриваються чудові види на старе місто, можна годинами спостерігати за качками, лебедями і човновиками. Тому, місцеві жителі в теплу пору року охоче влаштовують тут пікніки.
Помста городян великому Ґете
Цікавий факт: Тюбінген пов'язаний з Фаустом. На жаль або на щастя, вчений і чорнокнижник не народився і не жив у цьому милому містечку. Однак нам вдалося з'ясувати, що саме тут, ще до появи трагедії Гете, в січні 1588 року була надрукована народна історія про Фауста у віршованому викладі студентів Тюбінгенського університету.

Якщо Ви думаєте, що студентам зійшли з рук такі пустощі, то Ви помиляєтеся: за крамольну книгу сміливці потрапили в карцер і заплатили вельми пристойний штраф. А Йоганна Ґете жителі теж не обійшли стороною і вже багато років потому, в помсту за відкриту неприязнь до міста повісили сатиричну табличку на одній з центральних вулиць. Якщо Вам пощастить її знайти в лабіринті чарівно красивих фахверкових вуличок старого центру, Ви дізнаєтеся, як пожартували над поетом.

По Гейдельбургу з нами гуляли Марія Дегтяренко і Аріелла Акоа, команда «Баварського дому, Одеса».
Goethe-Institut Одеса
Гейдельберг - місто студентів і натхнення!
Звідки родом гімн студентів?
Хоча Гейдельберг і є п'ятим за розміром містом у Німеччині, чув про нього далеко не кожен! Цю прогалину ми зараз неодмінно заповнимо!

Отже, предметом гордості міста є його університет - імені Рупрехта і Карла, який по праву вважається найстарішим університетом Німеччини, адже заснований він був уже в 1368 році за наказом Папи Римського Урбана VI з метою навчання церковних і державних діячів. Задумка створення університету полягала ще й у залученні кращих умов Європи до Німеччини! І мета була досягнута, якщо тільки подивитися на список видатних студентів цього поважного ВНЗ. Сьогодні саме цей університет часто називають "кузнею геніїв" і "німецьким Оксфордом".
Ми обрали лише малу частину зі списку випускників найстарішого університету: Георг Гегель, Дмитро Менделєєв, Карл Ясперс, Ігор Стравінський, Оскар Уайльд, Микола Міклухо-Маклай, Софія Ковалевська, Осип Мандельштам, Роберт Шуман, Анна Зегерс, Гельмут Коль.
До речі, саме тут визнали відомий усієї студентської братії гімн "Гаудеамус", що закликає, як відомо, не до навчання в поті чола, а до веселощів, прославляючи альма-матер, професорів, любов до життя і люблячих жінок.
Студентські хитрощі зі смаком шоколаду!
У самому серці старого міста в 1863 році відкрився перший в Гейдельберзі кавовий будинок, який став магнітом не тільки для поважних громадян, професорів, але і студентів. Як же інакше, якщо навіть сьогодні кожен четвертий житель міста - студент?
І не зазирнути юним вихованкам елітного пансіонату на чашечку ароматної кави було просто неприпустимо. Їх, як і належить, супроводжували суворі гувернантки... Юні красуні, галасливі студенти-інтелектуали і... суворі гувернантки.
Власник кафе виявився людиною кмітливою, повз яку не прослизнули не поміченими гарячі блискавки та обміни загадковими поглядами. Добродушний кондитер і відмінний бізнесмен вирішив допомогти юним дівчатам і кавалерам організувати побачення і підійшов до питання з фантазією і гумором! В один прекрасний день він лише запропонував юній відвідувачці шоколадну цукерку. Її назва говорила про багато що - "студентський поцілунок". А ось замовником солодкого сюрпризу виявився студент, який сидів за сусіднім столиком. Саме з того самого дня і з 'явилася традиція студентів обдаровувати шоколадними поцілунками вподобаних їм дівчат. Під заборону шоколад не потрапляв і суворі гувернантки були безсилі! Адже поцілунки були лише шоколадними...

Джерело натхнення!
Саме в це середньовічне місто в землі Баден-Вюртемберг з 'їжджалися генії пера всього світу.
Брати Грімм увійшли до складу літературного об 'єднання "гейдельберзький романтизм" Ахіма фон Арніма і Клеменса Брентано і натхненно відроджували культурно- історичні традиції....
Багатьох же вабив не тільки університет, а й замок неймовірної краси, що будувався з 1294 року. Романтик Гюго описав його історичну частину у своїй книзі про Гейдельберг. Великий Гете відвідав приголомшливий архітектурний комплекс вісім разів! А Марк Твен не плануючи заїжджати в Гейдельберг, випадково опинившись у замку, залишився в місті на три місяці. І, звичайно ж, вони присвятили і замку, і місту свої видатні твори!
Вся правда у вині?
У підвалах Гейдельберзького замку досі зберігається найбільша у світі винна бочка! Її обсяг 219000 літрів. А ось у XVIII столітті, коли її створили, обсяг був ще більшим. За пару століть бочка усохла приблизно на 2 700 літрів. Вгадаєте, чому? Кажуть, що Гейдельберзька бочка майже завжди пустувала через течі. Саме тому її обсяг зменшився.

І у цієї бочки був охороноць - карлик блазень, італієць, на прізвисько "Перкео". Знавці стверджують, що так його прозвали саме тому, що він був великий шанувальник вина і на кожну пропозицію випити відповідав: "Perchè no?! "/" Чому ні?!" що в перекладі дуже співзвучно з "Перкео". Кажуть, помер він від того що випадково замість вина випив склянку води...

Між іншим, очевидці стверджують, що на цій бочці можуть одночасно танцювати вальс 10 пар. Захотілося перевірити?
Не забудьте про обезьянку!
Ще не чули про Brückenaffe - мавпу на мосту? Тоді на дивовижний міст над річкою Неккар сходити потрібно!
У XVII столітті в системі зміцнень Гейдельберга були не тільки вежі, що захищали вхід на міст. З боку міста теж була вежа з міцними воротами. Її прикрашав рельєф з мавпою, яка поводилася зовсім непристойно: доторкнувшись до свого голого заду, мавпа показувала перехожим вітання!

Справа в тому, що зад був спрямований у бік міста Майнц, яке знаходилося навпроти берега річки, і, таким чином, привітання було адресовано єпископам Майнца. Жителі Гейдельберга хотіли продемонструвати, що єпископи Майнца не мали влади над ними.
З часом і вежа, і мавпа були зруйновані, але жителі міста придумали сучасну версію мавпочки з дзеркалом і легендою: якщо хочеш повернутися в місто, потри дзеркало в лапі мавпи!

По Гейдельбургу з нами гуляла Марія Дегтяренко, команда "Баварського дому, Одеса".
німецька мова Goethe-Institut Одеса
Бремен - місто з казки!
Чому музиканти бременські?
Хто ж не знає казку братів Грімм про бродячих музикантів? Сюжет неодноразово надихав не тільки німецьких і радянських режисерів, а й не залишив байдужими діснеївських і навіть японських мультиплікаторів!

Відкриємо секрет: У місто Бремен тварини так і не дійшли, а оселилися в хатині розбійників у лісі, де і знайшли своє щастя. А вдячні жителі в 1951 році в центрі міста встановили своїм героям, які прославили їхнє місто, симпатичний пам'ятник: герої казки - осел, пес, кіт і півень зображені у вигляді бронзової скульптури, де вони стоять на спинах один у одного.
Не забудьте загадати бажання і взятися обома руками за копита віслюка, відполірованим до блиску - успіх реалізації найпотаємнішого бажання гарантований!
При чому тут Робінзон Крузо?
Понад 300 років тому в Лондоні вийшов у світ роман Даніеля Дефо "Життя і дивовижні пригоди Робінзона Крузо, моряка з Йорка". Цей бестселер завоював весь світ, але навіть не кожен німець знає, що у її героя був реальний прототип!

"Крузо" - це англійська версія німецького прізвища "Кройцнер". Якщо уважно прочитати роман, то можна виявити, що батько Робінзона - німець, купець з Бремена, який переїхав у краї "Туманного Альбіону". Він сподівався передати сімейний бізнес синові, але юний романтик, що посварився із заможним батьком, який був проти його виходу в море, вчинив по-своєму. Чим обернулося синів непослух, всім відомо.

Щоб Ви не сумнівалися в достовірності родоводу, в Бремені навіть є будинок Робінзона Крузо! Однак зведений у готичному стилі будинок з червоної цегли з вузьким фасадом і високим ступінчастим фронтоном - це тільки стилізація під старовину. Він був побудований в 1931 році на неповторній вуличці Böttcherstraße, про яку ми розповімо нижче.
Унікальна вуличка в самому серці історичного центру
Опинившись у Бремені, неодмінно слід вирушити на Böttcherstraße/ вулицю Бочарів в історичному центрі Бремена, яка є справжнім твором архітектурного мистецтва. У ті часи, коли Бремен був великим портом, ця вулиця була важливою сполучною ланкою між ринком і річкою Везер, але в середині XIX століття річка стала меліти і порт перенесли в Бремерхафен, а вулиця стала втрачати своє значення.

Однак сьогодні це місце вабить не тільки туристів, а й городян завдяки грошам і ескізам багатого торговця кави Людвіга Розеліуса. До речі, саме він винайшов каву без кофеїну!

Але повернемося до вулички: з 1902 року Розеліус почав скуповувати спорожнілі будинки бочарів на Беттхерштрассе і за допомогою архітекторів Скотланда, Рунге і скульптора Бернхарда Хетгера перетворювати їх колоритний середньовічний шедевр! Беттхерштрассе складається всього з десятка будинків, і кожен має свою оригінальну назву. Крім будинку Робінзона Крузо є будинок з фонтаном, будинок Семи Лентяєв, будинок Атлантиди, будинок Зірочета.
За поцілунком на Ринкову площу!
Унікальна вуличка Беттхерштрассе неодмінно виведе Вас до Ринкової площі. Саме тут розташований тисячолітній готичний собор Святого Петра.

І, якщо Вам пощастить, Ви побачите молоду красуню, старанно миючу його вхідні двері. Так, за старою бременською традицією, повинна чинити будь-яка незаміжня жінка, яка досягла тридцятиріччя, поки її не поцілує перехожий чоловік. Ну а якщо в такій ситуації опинилися чоловіки-холостяки, то під звуки шарманки їм вручається мітла і їм доведеться підмітати булижники перед собором в надії на поцілунок незайманки.

На цій же площі стоїть ще один символ міста - пам'ятник доблесному лицарю Роланду, борцю за незалежність вільного Бремена. Статуя Роланда, зведена 1404 року в Бремені - найстаріший пам'ятник такого роду просто неба.
Місто мільйонерів
Бремен - це не тільки місто, але і найменша федеральна земля Німеччини, що включає всього 2 міста: Бремен і Бремерхафен. Тут проживають понад 180 мільйонерів, що за співвідношенням до кількості жителів виводить Бремен у конкуренти давно визнаному місту найбагатших людей у Німеччині - Гамбургу!

Імена лідируючих компаній, що приносять великий прибуток, відомі не тільки в Німеччині, але і за її межами. За даними за 2019 рік, після платформи CTS Eventim з продажу квитків на концерти та інші культурні заходи, в рейтингу лідирують Jacobs і Rossmann.

Секрети старого і сучасного Бремена для нас розкривала Марія Дегтяренко, команда "Баварського дому, Одеса".
Німецька мова по скайпу Одеса
Дрезден - Флоренція на Ельбі!
Кілька нешаблонних фактів про Дрезден
1. Дрезден - це столиця землі Саксонія, назва якої сталася від племені саксів, які на цій території НЕ жили.

2. Фотоапарат з дзеркальним відображенням вперше був сконструйований в Дрездені.

3. Тут були винайдені тюбик для зубної пасти, фільтри для кави, сигарети з фільтром і кришки для пивних гуртків. (Може, варто тут пожити, щоб що-небудь винайти???)
По-королевськи
Хочете відчути себе в Дрездені по-королівськи? Просто увійдіть в Цвінгер через Коронні ворота, які нагадують пишну тріумфальну арку з блискучою короною.
Це символ усіх почестей, розкоші і величі, про які так мріяв саксонський правитель Август Сильний.

Взагалі-то з німецької мови "Zwinger" перекладається як звірина клітина або в 'язниця, клітин тут ніколи не було: в Середньовіччі цим словом називали ділянку між зовнішніми і внутрішніми стінами фортеці, саме в такому місці і було побудовано першу будівлю комплексу.

Якщо у Вас не буде часу оглянути всі музеї Цвінгера, зайдіть в Alte Meister - ця галерея прирівнюється до Лувру! Рафаель, Веласкес, Тіціан, Валантен, Рубенс чекають зустрічі! А місце найзнаменитішої картини займає "Сікстинська Мадонна" Рафаеля.
Собор з унікальною історією
Фрауенкірхе заслуговує особливої уваги. Наприкінці Другої світової собор розбомбили, тож у серці Дрездена 45 років стояли руїни, нагадуючи про жахи війни. Але потім городяни зібрали 90% всієї суми (130 млн. євро!!!).

Вражаючим був метод реконструкції (12 років!): архітектори розібрали руїни на 10 000 дрібних і великих фрагментів, пронумерували кожен з них, а потім зібрали, як пазл! Відсутні частини (близько 50% всієї будівлі) були доповнені новим каменем, а ось чорні фрагменти - це старі камені, що зберігають сліди пожеж війни.

А внутрішній дизайн нагадує нам ванільний торт з полуничним кремом!🍧🍡🍰 Щодо протестантського мінімалізму і простоти, тут виникають деякі сумніви, але ж Лютер на площі дивиться в інший бік!
Фарфорове диво
У Дрездені прямо під відкритим небом можна знайти щось абсолютно неймовірне: найбільше у світі панно з Мейсенського порцеляни!

Ви тільки уявіть:⠀
25.000 плиток фарфору,
102 метрів завдовжки
9.5 метрів у висоту
загальна площа: 957 кв. метрів!

І коли сонячні промені осяюють це неймовірне панно із зображенням 94 персон з тисячолітньої історії Саксонії, емоції переповнюють навіть найбільш нечутливих до мистецтва.
Покарання ЮНЕСКО
У 2009 році ЮНЕСКО викреслила прекрасний старовинний Дрезден зі Списку об'єктів всесвітньої спадщини!

Як же таке могло статися? А в усьому винен сучасний величезний міст через Ельбу, який затулив види на старе місто. Суворі експерти вважають, що через його будівництво місто втратило свою "унікальну цінність".
Ось так суворі виявилися експерти до барокової перлини Німеччини.
Франкфурт - кримінальна столиця!
Кримінальна столиця?
З 2016 року Франкфурт-на-Майні став фінансовою столицею Європи, зайнявши місце Лондона. Місто отримало також два фінансові прізвиська: "Банкфурт" (Bankfurt), а також "Майнхеттен" ("Манхеттен на Майні"). І цього ж року у нього з 'явився ще один титул- "Кримінальна столиця Німеччини"!

Найбагатше і кримінальне місто Німеччини! Вже представили гучні пограбування найбільших банків людьми в масках Коля, Шредера і Меркль? Хитромудрі фінансові афери або зухвалі пограбування елітних бутиків? А, може, безбашених "працівників ножа і сокири" в районі вокзалу? (До речі, досить колоритна публіка, з якою не виникає бажання познайомитися ближче...)

Друзі, розслабтеся і здайте попкорн назад! Знаменитий найбільший у Німеччині аеропорт з найпотужнішим потоком контрабанди, а також дрібними крадіжками багажу створює досить погану статистику місту.
Про павутиння... і кровоносну систему сучасної цивілізації!
Саме тут, у фінансовому епіцентрі Німеччини, б'ється її пульс - у Франкфурті-на-Майні, найбільшій інтернет- точці обміну трафіком на планеті, що б' є всі рекорди!

Тут же, над землею і під землею, розміщені кілька найбільших дата-центрів. Це столиця світового інтернету (Нью-Йорк, Лондон і Амстердам нервово дихають у спину).
Ви вже здогадалися, чому саме у Франкфурті знаходяться найбільші генеральні консульства США, Росії і Китаю?

Але іноземним туристам рано радіти: в цьому епіцентрі всесвітньої павутини все безнадійно в вай-фаєм на вулицях і в кафе!
Збережений раритет!
Хочете знайти той самий єдиний уцілілий (з 1200!) фахверковий будинок XVI століття в старому центрі? У березні 1944 року історичний центр Франкфурта був повністю зруйнований під час повітряних бомбардувань. А будинок Вертгейма вцілів завдяки своєму підвалу і виходу до річки!

Справа в тому, що з початком війни всі підвали старого центру були з'єднані між собою і вели з міста до річки Майн. Коли від бомбардувань спалахнули старовинні дерев'яні будинки, пожежники не могли впоратися з таким масштабом вогню і поливали тільки шлях порятунку тисячі жителів міста до Майна, який і проходив через цей будинок!

Запам'ятайте адресу: Fahrtor 1, 60311 Frankfurt am Main
П'ятдесят відтінків сірого... або синього?
Наші враження про франкфуртців:

* Такої концентрації чоловіків у брендовому взутті та стильних сірих і синіх костюмах усіх відтінків і сорочках, підігнаних за фігурою, на квадратний метр, мабуть, не зустрінеш у жодному німецькому місті!
* Як правило, відмінно освічені і націлені на успішну кар 'єру.
* Практично не їздять на велосипедах містом, що абсолютно нетипово для німців.
* Відкриті, люб'язні та товариські. Саме втілення поняття "yuppie".

Яким же ще можна бути в німецькій столиці банків і бізнесу?
У всіх секретах бізнес-столиці Німеччини для нас розбиралася Марія Дегтяренко, команда "Баварського дому, Одеса".
Німецька мова для дорослих і дітей в Одесі
Японська вишня
в Німеччині!
Вишневий тунель у Бонні
Весна - це період неймовірно ніжних фарб! І місто Бонн, колишня столиця Західної Німеччини, славиться на всю Німеччину своїми квітучими алеями!

🌸 У 1984 році в Бонні, піклуючись про чистоту повітря, були висаджені японські вишні, які прикрасили собою історичний центр Бонна, а сьогодні радують всіх перехожих нагадуючи про прихід весни.
🌸 Щоб побачити приголомшливий вишневий тунель, в Бонн треба приїжджати навесні. Точної дати цвітіння ніхто не знає, але приблизно цей початок - середина квітня. Цього року весна пізня і ніжне цвітіння прикрасило Бонн в середині квітня.
Рожева магія

🌸 Якщо Ви думаєте, що з приходом ночі "рожева магія" закінчується, то Ви глибоко помиляєтеся.
🌸 Вночі, коли вулиці міста освітлюються тільки вуличними ліхтарями, магія рожевого кольору залишається особливо дивовижною.

🌸 Ці вулиці зовсім ненадовго - всього два тижні в році - стають найбільш романтичними алеями з квітучих вишень, після чого вони знову стають схожими на сотні інших...
Мільйон євро від японців
🌸 Не відстає від колишньої столиці і нинішня! У Берліні квіти японської вишні не тільки прекрасні, а й мають свою історію. Падіння Берлінської стіни стало резонансною подією в усьому світі. А на японському телебаченні стартувала кампанія "Сакура" на підтримку об'єднання Німеччини. Жителі країни охоче відгукнулися на заклик допомогти прикрасити понівечений бомбардуваннями і стіною Берлін та зібрали більше одного мільйона євро!

Кілька тисяч саджанців сакури були висаджені вздовж "мертвої смуги", що розділяла місто на захід і схід. Посил японців був прекрасний: Нехай краса і аромат квітів скрасять багаторічні шрами на тілі німецької столиці.
Терапія красою
У рамках кампанії "Сакура" навколо Берліна і Бранденбурга було посаджено 9000 дерев, починаючи з листопада 1990 року - незабаром після возз'єднання і падіння Берлінської стіни. Отже, розкриваємо найбільш "вишневі" місця в Берліні:
🌸 Борнхольмер штрассе може похвалитися 215 японськими вишневими деревами і навіть меморіалом кампанії Сакури.
🌸 Навколо Глінікер Брюке (Міст Глинике), більш відомий як Міст шпигунів.
🌸 Дерева станції Lichterfelde Süd можна знайти, прогулюючись по Holtheimer Weg.
🌸 Lohmühlenbrücke на кордоні Альт-Трептів і Нойкельн має 45 вишневих дерев і ще один пам 'ятник Сакура-кампанії.
🌸 Gärten der Welt (Сади Миру) прикрашають 80 дерев. А щороку тут влаштовується спеціальне свято цвітіння сакури- Kirschblütenfest!

    Вирушаємо до Святого міста Кельн!
    Чому ж він Святий?
    Прочитавши заголовок, Ви напевно вирішили, що сьогодні йтиметься про Ізраїль чи Італію! Але тут Вас очікує сюрприз - адже і в Німеччині є приголомшливе місто з таким статусом!

    Саме такий титут - Святе місто - в середні століття католицька церква присвоїла Кельну, адже в XVI столітті в Кельні знаходилося посольство Папи Римського. Подібний статус на даний момент мають тільки Рим і Стамбул. Історична частина міста прикрашена готичними і романськими соборами, а Кельнський собор є одним з найбільш шанованих у християнському світі місць поховання трьох королів і багатьох видатних людей.
    Витівки диявола
    Символом міста є приголомшливий Кельнський собор, що займає третє місце в світі за висотою з найбільшим дзвоном у світі на ім 'я Петер!

    Місцеві люблять розповідати легенду про те, що в плануванні собору брав участь сам диявол! Передання свідчить, що архітектору собору, Герхарду фон Рілі, з 'явився представник нечистих сил, який зажадав душу архітектора в обмін на креслення.
    І тут підступний план диявола порушила жінка! Щоб врятувати чоловіка, дружина Герхарда закричала по-півнячому на світанку і виграла суперечку, загубивши свою душу. Кажуть, Сатана таки довів архітектора до самогубства...

    Стверджують також, що образа обманутого диявола наклала відбиток на всю подальшу долю споруди - місцеві вірять у те, що як тільки собор буде добудований, трапиться кінець світу. Цікаво, що ремонти і реставрація собору тривають донині і обходяться Німеччині щорічно в 10 мільйонів євро, так що світу ніщо поки не загрожує!
    Батьківщина одеколона
    Хто ж із сучасних людей не знає слова "одеколон"? Але не кожен в курсі, що в перекладі з французької одеколон буквально означає "кельнська вода", так як його винайшов італієць Джованні Марія Фаріна, який живе в Кельні.

    Талановитий італієць вперше змішав розчин спирту, масла апельсина, лимона, мандарина, грейпфрута, бергамота з неролі та кедром і назвав ароматну суміш на честь своєї нової батьківщини, зробивши Кельн відомим у всьому світі містом парфумерів.

    У 1734 році продукцією зацікавився король Пруссії Вільгельм I. Саме тоді Фаріна стає постачальником одеколону для європейської знаті. А французькі офіцери, які поверталися додому після війни підняли попит на цей продукт на своїй батьківщині. Вони помітили, що одеколон дезінфікує рани і маскує запах поту.
    Отже, неодмінно варто відвідати музей одеколона в центрі Кельна і пам'ятати, що "одеколон" - це запатентована марка, а не дешеві парфуми з легким запахом.
    Столиця карнавалів!
    10 лютого 1823 р. було створено Святковий комітет, що керує підготовкою та проведенням карнавалу на Рейні. Цей день і вважається Днем народження німецького карнавалу. Комітет створив і жартівський уряд, що складався з "принца", "діви" і "селянина", які досі головують на всіх карнавальних заходах. За тодішніми правилами, в ньому не брали участі жінки, оскільки в запалі веселощів могли звучати непристойні жарти, явно не розраховані для ніжних жіночих вух. Але німецькі жінки ще в XIX ст. здаватися і не думали і... пробиралися на гуляння в чоловічих нарядах!

    За традицією, Кельнський карнавал стартує 11.11 о 11 годині 11 хвилин з дрібних посиденьок і підготовки. А в лютому окриваються масові гуляння. Починається вуличне свято в "Бабин четвер". Назву дня дав кумедний звичай дам відрізати краватки кавалерам, які зазівалися. Рух транспорту перекривають і вулицями рухаються натовпи ряджених, музикантів і танцюристів. Вони йдуть або їдуть на плотах, прикрашених з фантазією і гумором. З платформ кидають конфетті, солодощі, роздають стаканчики з пивом і вином.
    Шоколадний рай!
    У Кельні є одна пам 'ятка, відвідати яку вважає своїм обов' язком кожен любитель солодощів! Це музей шоколаду. Спокушає той факт, що в цьому музеї на березі Рейну можна не тільки познайомитися з історією і виробництвом шоколаду, але і продегустувати багато його різновидів.
    Ви тільки уявіть: шоколадний фонтан, оранжерея і навіть функціонуюча на Ваших очах мініатюрна фабрика!

    Для початку варто ознайомитися з експозицією, що розкриває секрети розвитку промислового виробництва цього делікатесу, а потім пройти в тропічну оранжерею і подивитися, як вирощуються какао-боби, кавові зерна, ванільні орхідеї і деякі інші рослини.
    А фінальний акорд - дегустація шоколаду на міні-виробництві і з шоколадного фонтану.

    З секретами Кельна нас знайомила Марія Дегтяренко, команда "Баварського дому, Одеса".
    Вчи німецьку мову в аккредитованому центрі Goethe-Institut Ukraine!
    Заповніть, будь ласка, форму і ми зв 'яжемося з Вами по телефону або електронною поштою!
    Рівень, який Вас цікавить
    Напишіть Ваші запитання чи коментар
    Наші новини
    вул. Успенська, д. 60, оф.2 (другий поверх)
    65045 Одеса
    Україна

    +380668611508
    +38048777 06 96

    info@bayernhaus.com.ua
    Нас можна знайти тут:
    Ваші ім`я та прізвище
    Ваш номер телефону
    Адреса електронної пошти
    Напишіть Ваше запитання або залиште коментар