Группы немецкого языка в Одессе:
Про німецьку ощадливість: Заощадив - значить, заробив!
Чемпіони світу з ощадливості?
Хто ж не чув про національну особливість характеру жителів країни Гете, про яку складають легенди, поширюють всілякі чутки і переказують анекдоти?

Sparen, sparen und noch Mal sparen - економити і відкладати на "чорний день", і витрачати менше, ніж заробляти споконвіку вважається в Німеччині такою ж чеснотою, як і чесність, прагнення до порядку, скромність і старанність.
Звідки ноги ростуть?
Німецька ощадливість сягає корінням протестантської етики - адже саме планування коштів було постулатом відповідального ставлення людини до можливих перетворень долі та ознакою праведності.

Німецький філософ і просвітитель Еммануель Кант стверджував, що "економія в усьому - це розумний вчинок благонамірених людей". А Мартін Лютер вчив, що "зекономлена копійка чесніше придбаної".
Навіщо економити в стабільній країні?
Німецька статистика стверджує, що незважаючи на всю багаторічну стабільність економіки Німеччини і соціальну захищеність її громадян, середньостатистичний німець вважає за краще жити економно і відкладати близько 10% свого доходу про запас. Адже демографічна ситуація в країні ні для кого не секрет: проблема старіння німецького суспільства набуває загрозливих масштабів і багато хто створює резервні накопичення як додатковий бюджет до пенсії.
На що витрачають німці?
Звичайно ж, рівень витрат і доходів у кожній сім'ї різний. Однак наведемо середні показники останніх років з розподілу витрат німецької сім'ї на місяць:
35% оренда житла або погашення кредиту на нього + комунальні платежі
13% харчування
6% одяг
14% транспортні витрати
11% розваги
21% освіта, здоров 'я, телекомунікації тощо.
На чому економлять: душ або ванна?

Вода: За останні два десятиліття споживання води на душу населення в Німеччині постійно знижується. Якщо на початку 1990-х років одне домашнє господарство споживало близько 150 літрів води на день, то сьогодні цей показник знизився - на 20- 30 літрів менше. Для порівняння: в Іспанії та Італії витрата води вище в 2 рази.

Приймаючи душ, кран відкривається тільки тоді, коли потрібно змити піну. Самі німці називають себе рекордсменами з прийому душу: половина жителів Німеччини приймає душ за 3 хвилини! Любителі митися понад 10 хвилин вважаються особливими гедоністами. А прийняти ванну вважається особливою розкішшю і марнотратством. Але не вірте чуткам про те, що одну і ту ж ванну приймають всією сім'єю з міркувань економії.
Як чистити зуби і мити посуд?
При чистці зубів також прийнято стежити, щоб вода даремно з крана не лилася. Воду включають лише для полоскання рота.

* Німецькі експерти підрахували, що мити посуд у посудомийці економічніше, ніж під краном. Але навіть якщо в сім'ї немає такого пристрою, під проточною водою не прийде в голову мити посуд жодному німцеві. Спочатку раковину наповнять водою з миючим засобом і в цьому розчині перемиють весь посуд. Далеко не кожна господиня буде ополаскувати все чистою водою, якщо на миючому засобі зазначено, що воно безпечне.

* При купівлі пральної або посудомийної машини німці в першу чергу звертають увагу на її економічність.
Немецкий язык в Николаеве:
Ощадливість - результат виховання
Вгадаєте, що є у кожної німецької дитини? Скарбничка! Найчастіше, у вигляді свинки, адже по-німецьки "скарбничка" - це не тільки "Sparbüchse", а й "Sparschwein". Саме з їх допомогою дітей у Німеччині вчать економити і збирати. Таким нехитрим способом засвоюються ази фінансової дисципліни. Підростаюче покоління на наочному прикладі бачить і розуміє, як маленькі суми, не витрачені на солодощі і дрібниці, перетворюються за кілька місяців на солідний "капітал", який можна "інвестувати" в дорогу іграшку або гаджет.

А якщо сьогочасні бажання все ж взяли гору і спустошили заповітну свинку-скарбничку, то доведеться чекати до Різдва або дня народження.
Дрібні гроші - теж капітал?
У деяких німецьких сім'ях така традиція підтримується і дорослими: щовечора або раз на кілька днів дорослі скидають в загальну скарбничку дрібні гроші, завалялися в кишенях, сумках і гаманцях, для того, щоб раз на рік витягти досить привабливу суму.

Це зовсім не обтяжливо для сімейного бюджету, але за рік можна накопичити на готель або квитки у відпустку або дорогий подарунок.
Магія знижок
Якщо Ви шопоголік, то запам'ятайте назавжди два магічних слова - "Sonderpreis" (спеціальна ціна) і "Angebot" (знижка). Сезонні розпродажі для німців - серйозний привід оновити гардероб два рази на рік! Адже навіть брендовий одяг можна купити за 50% або 30% від вихідної ціни!

З продуктами справа йде ще простіше: особливо літні німці і студенти зорко стежать за знижками, анонсованими рекламними листками супермаркетів і заздалегідь знають, в якому магазині який продукт цього тижня дешевше.
Блошині ринки - поклади старого?
Такої пристрасті до барахолків, як у німців, не знайти навіть серед французів! Блошині ринки влаштовують у вихідні практично в будь-якому німецькому місті: від провінційних до мегаполісів.

Знайти можна і раритет з бабусиного довоєнного комода, і абсолютно нові речі, які з різних причин не подобаються власнику. Чому ж такі ринки користуються в Німеччині популярністю?
* По-перше, це спосіб провести вільний час і побачити масу незвичайного,
* по-друге, за копійки придбати хороші речі,
* по-третє, такі ринки продовжують життя речей, що дуже важливо для екології. А до екології раціональні німці ставляться трепетно: чим краще екологічна ситуація в країні, тим менше потрібно витрачати її жителям на ліки та лікування.
На чому економлять: електрика
Енергозбереження - це девіз німецького суспільства, тому на цю тему існує маса досліджень і порад для організації побуту:

* Використовувати мікрохвильовку вигідніше, ніж розігрівати поживу в духовці.
* Електричну сушарку для білизни слід включати тільки в дощові дні.
* Використовувати лише енергозберігаючі та сенсорні лампи.

У будинку німця ви не побачите електроприлад, наприклад, телевізор, включеного, коли ним ніхто не користується.
На чому економлять: опалення
Кожна німецька квартира обладнана батареєю, на якій встановлено термостат зі значенням від 1 до 5. Мешканці ніколи не залишать батарею на значенні 5, якщо залишають свій будинок. Швидше за все, термостат буден виставлений на позначку 1-2, щоб потім не нагрівати її на енерговитратній позначці 5. Опалення відключається лише в тому випадку, якщо квартиру залишають на кілька днів.

У ванній кімнаті опалення вмикається тільки перед прийняттям душу, а вікна не відкривають на провітрювання, коли батарея працює.

На ніч, як правило, опалення знову виставляється на мінімум: адже під теплою ковдрою шанси замерзнути невеликі і спати корисніше в прохолоді.
Recycle як стиль життя
Всі німці знають, що пластикова пляшка коштує 25 центів, а це означає, що на пластику в Німеччині дійсно можна зробити гроші. Головне - це позначка "Pfandflasche".

Звичайно і у скла є своя ціна: на пляшці має бути зазначено "Mehrweg-Pfandflasche".
Деякі великі продуктові супермаркети приймають пластик і скло в спеціальних терміналах при вході, при цьому вам надається чек із сумою, на яку було здано "сировину", і цим чеком на касі можна розплатитися за покупки.
Усвідомлені ощадливість і споживання
Будь-яка студентська їдальня також пропонує обміняти пластикову або скляну пляшку на суму, що перераховується на рахунок студентської картки або видається готівкою.

Батарейки, макулатуру, гілки і новорічні ялинки після свят теж прийнято збирати і здавати в спеціальні пункти переробки: з них або виготовлять нові вироби, або утилізують з користю - вироблення в процесі ресайклінгу тепла дозволяє опалювати цілі райони!

Секрети німецької економності для нас вивчила Марія Дегтяренко, команда "Баварського дому, Одеса".

Курси німецької мови в Україні:

Про особливості німецького менталітету! Що потрібно знати, щоб не потрапити в халепу
Не хлібом єдиним?

Хліб в Німеччині зведений в культ! Адже лише в цій країні випікаються більше 3000 видів хліба і булочок в день! Свіжий хліб до сніданку? Не питання. Саме тому о 6.30 годині ранку в булочній не рідко можна побачити чергу. Булочних багато, у великих містах на кожному розі.

До речі, хоч хліб дуже популярний на сніданок, в Германії його не прийнято є в обід і з якими-небудь іншими стравами або з супом. Зате на вечерю можуть бути просто бутерброди, адже вечеря по-німецьки – це Abendbrot ("вечірній хліб")!

Супчик в обід? Українські мами переконані, що без рідкого загрожують проблеми зі шлунком. Дивно, але німецькі мами про це навіть не здогадуються! Супи рідко зустрінеш в обідньому раціоні і зазвичай їх готують у вигляді пюре.

До пива жодному німцеві не прийде в голову узяти сушену рибу! Це блюдо, як і відварені раки, сприймаються часто насторожено.
Вірні супутники посиденьок за келихом пива – чіпси і горішки.

Під дахом будинку свого?
У Германії в поштовій адресі, як і на дверях не пишуть номери квартир. Кожна поштова скринька і кожні двері мають спеціальне віконце, в яке вписується прізвище адресата. А як же не заблукати в парадному і знайти потрібні двері? Погляньте на розташування дзвінків на домофоне: їх рядність відповідає поверхам.

У гостях жодному німцеві не прийде в голову роззутися! Абсолютно нормально ходити удома озутими, прямо у взутті з вулиці.

Більшість німців не інвестують у власне житло, а десятиріччами платять оренду. Причому є поняття Kaltmiete («холодна оренда» - без вартості опалювання) und Warmmiete (оренда, що включає плату за опалювання).
Водії і рибаки: що спільного?
Як і в більшості країн, управляти автомобілем в Німеччині можуть лише повнолітні, які пройшли курс для водіїв та склали і теоретичний, і практичний екзамени з водіння. Вартість такого курсу і іспиту в сумі складає від 1500-1800€ до 2000€.

Рибалити в Німеччині можна лише маючи спеціальне риболовецьке посвідчення! Причому схема дуже схожа на попередню: для здобуття посвідчення рибалки доведеться пройті курс занять, а потім скласти практичний і теоретичний іспити з квитками! Найголовніше правило для німецьких рибалок: відразу після витягання риби з води її необхідно вбити спеціальним калаталом. Щоб риба не страждала.
Обережно, гендерне питання!
Важливо пам'ятати, що в Германії прийнято при зустрічі потиснути руку не лише чоловікам, але і жінкам. Інакше це може бути сприйнято жінкою як утиск її прав.

Галантна спроба джентельмена допомогти пані підняти важкий предмет або понести сумку може викликати її замішання і навіть образу. Типова відповідь: »Ich bin nicht behindert" (Я не інвалід). Проте літнім людям допомагати прийнято.

Одружуватися і народжувати в 18 років - дуже рано для німецьких реалій. На першу дитину німецькі жінки вирішуються приблизно у віці 29-32 років, коли вони вже здобули освіту і успішно працевлаштовані. Незрідка пари взагалі відмовляються від ідеї мати власних дітей, віддаючи перевагу кар'єрі і вільному способу життя без зобов'язань і відповідальності.

У Германії немає роздільних саун, а носіння купальних костюмів і рушників усередині парної заборонене. Тут не прийнято соромитися власної наготи перед чужими людьми протилежної статі.
Курси німецької мови в Одесі:
Податок на блакитні екрани і чотириногих друзів

70% німців люблять дивитися телевізор. За даними німецької статистики, середня тривалість перегляду в день становить 3,5 години! Всі рекорди б'ють футбольні матчі і детективні серіали.

У Німеччині є державний податок на телебачення - 17,50 євро на місяць, який зобов'язані платити всі: від студентів до пенсіонерів, навіть якщо в їхньому будинку / квартири немає телевізора.

У Вас є чотириногий друг? Будьте ласкаві заплатити податок! Його величина залежить від породи собаки і від міста проживання. Зазвичай 50-80 € на рік. А бездомних собак на вулицях Німеччини немає, швидше зустрічаються їхні бездомні господарі - асоціальні елементи, яким держава дає гроші на корм для чотириногого товариша.
Сміттєві премудрості
У Німеччині більшість жерстяних і скляних баночок, пластикових пляшок і пляшок з-під пива можна і потрібно здавати назад в магазин за допомогою спеціального автомата біля входу. Така тара називається Pfand і позначена особливим значком. В обмін на здану тару Ви отримаєте купон, яким можна розплатитися на касі. Здавати пфанд можна де завгодно, незалежно від місця покупки, а отриманий купон отоварити можна тільки в тому магазині, де Вам видав його автомат.

Не секрет, що німці і є одними зі світових лідерів із сортування сміття. Навіть кожна маленька дитина знає кольори сміттєвих контейнерів і їх призначення: папір, пакувальні матеріали, скло та харчові відходи. Однак не все так просто! Як з'ясувалося, особливо проблемним є синій контейнер для паперових відходів: часто в нього кидають «неправильний» папір!

Що ж це за неправильний папір? Відповідь проста: паперові упаковки із залишками їжі і жирними плямами (наприклад, використані серветки, паперові носові хустки, стаканчики і коробки з-під піци). Справа в тому, що залишки їжі, масла або миючі засоби ускладнюють переробку і роблять її набагато дорожче. І касові чеки - це взагалі небезпечні для людини відходи, як з'ясувалося!
Час відпочити!
Важливо пам'ятати, що після 20.00 годин дзвонити кому-небудь з німецьких друзів неввічливо: Німці рано лягають спати і рано встають. Тому, особливо в невеликих містах, з настанням темряви вже безлюдно (великі тусовочні міста, як Гамбург, Берлін або Кельн в їх число не входять). Дітей прийнято укладати спати о 19.00 або 20.00 годин. В Німеччині в багатьох організаціях робочий день починається дуже-дуже рано (іноді навіть о 5 годині ранку!), німці завжди вчасно лягають спати, щоб виспатися і бути продуктивними.

Під час подорожі по Німеччині не плануйте покупку подарунків і просто шопінг на неділю: по неділях магазини в Німеччині закриті, включаючи продуктові, а центральні вулиці порожні, як ніколи. Бізнес в сфері послуг вже і не проти перейти на недільний графік, але профспілки твердо стоять на своєму. Цілодобово відкриті тільки автозаправки, де можна купити мінімальний набір продуктів за завищеною ціною.

Він чи вона?
Піти в декрет? Запросто! І не думайте, що це право тільки молодих мам: тата декрет теж люблять! У багатьох німецьких кампаніях досить поширеною практикою є догляд співробітника-тата в декретну відпустку після появи дитини. Все це оформлюється офіційно і не є чимось незвичайним.

Нерідко можна зустріти і таке, що в родині вміє готувати чоловік, а жінка не може похвалитися таким талантом.

У гардеробі молодих німкень сукні і жіночні образи рідкісний гість, поступившись місцем джинсів і зручним черевикам.

З 1919 року в Німеччині з'явилася третя стать в офіційних документах: чоловіча, жіноча і divers / інша. Не всі громадяни країни підтримують настільки ліберальну політику і широке поширення гомосексуалізму, але говорити про це вголос не прийнято.

В премудрості німецького менталітету для нас розбиралася Марія Дегтяренко, команда "Баварського дому, Одеса".

Вчи німецьку мову в аккредитованому центрі Goethe-Institut Ukraine!
Заповніть, будь ласка, форму і ми зв 'яжемося з Вами по телефону або електронною поштою!
Рівень, який Вас цікавить
Напишіть Ваші запитання чи коментар
Наші новини
вул. Успенська, д. 60, оф.2 (другий поверх)
65045 Одеса
Україна

+380668611508
+38048777 06 96

info@bayernhaus.com.ua
Нас можна знайти тут:
Ваші ім`я та прізвище
Ваш номер телефону
Адреса електронної пошти
Напишіть Ваше запитання або залиште коментар