Сміттєві премудрості
У Німеччині більшість жерстяних і скляних баночок, пластикових пляшок і пляшок з-під пива можна і потрібно здавати назад в магазин за допомогою спеціального автомата біля входу. Така тара називається Pfand і позначена особливим значком. В обмін на здану тару Ви отримаєте купон, яким можна розплатитися на касі. Здавати пфанд можна де завгодно, незалежно від місця покупки, а отриманий купон отоварити можна тільки в тому магазині, де Вам видав його автомат.
Не секрет, що німці і є одними зі світових лідерів із сортування сміття. Навіть кожна маленька дитина знає кольори сміттєвих контейнерів і їх призначення: папір, пакувальні матеріали, скло та харчові відходи. Однак не все так просто! Як з'ясувалося, особливо проблемним є синій контейнер для паперових відходів: часто в нього кидають «неправильний» папір!
Що ж це за неправильний папір? Відповідь проста: паперові упаковки із залишками їжі і жирними плямами (наприклад, використані серветки, паперові носові хустки, стаканчики і коробки з-під піци). Справа в тому, що залишки їжі, масла або миючі засоби ускладнюють переробку і роблять її набагато дорожче. І касові чеки - це взагалі небезпечні для людини відходи, як з'ясувалося!