Від любові до ненависті
Дослідники від «Deutsche Welle» аналізують: "В Ангелі Меркель є щось материнське. Вона, так чи інакше, прикриває всю країну ", - вважає Томас Кіршмаєр. Йому вторить політолог Геро Нойгебауер (Gero Neugebauer): "Німці ставляться до Меркель, як дитина до своєї матері-одиначки. Вона і покартає іноді, і нахмуриться, але на неї можна покластися, вона завжди за тебе постоїть ". Ну, а критики трактують прізвисько «матінка» як «клуша».
Більшість же німців, в першу чергу, хвилює внутрішня політика канцлера і такі питання, як рівень зарплати, хороші умови праці, стабільність і гарантія високої пенсії. Тут Меркель є чим пишатися: під час її керівництва безробіття скоротилося, а Німеччина менше інших європейських країн постраждала від економічної кризи.
Однак Ангеле не доводилося мирно почивати на лаврах: міграційна криза в 2015 році, коли Німеччина за рішенням Меркель прийняла понад 2 млн. біженців, а також непопулярні заходи уряду щодо обмежень, пов'язаних з пандемією коронавірусу, розкололи нмецьке суспільство на прихильників і затятих супротивників Меркль.
Поки новий канцлер ще не обраний, проте епоха Меркль завершується разом з 2021. Напевно, німці ще будуть сумувати за «мамою».
Фото: Amel Emric
З цікавими фактами про Ангелу Меркель розвиралися Аріелла Акоа і Марія Дегтяренко, команда «Баварського дому, Одеса».