Німецький культурний центр
"Баварський дім, Одеса"
за підтримки Goethe-Institut Ukraine:
проєкти 2021

14 червня 2021 о 20.00 год.: Онлайн-лекція про Німецьку фотографічну академію/ онлайн-частина Odesa Photo Days Festival 2021
Онлайн-лекція про Німецьку фотографічну академію: онлайн-частина Odesa Photo Days Festival 2021: 14 червня о 20.00 год.
Баварський дім, Одеса та Goethe-Institut Ukraine підтримують унікальний проєкт - міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days 2021!

В рамках онлайн-програми фестивалю Odesa Photo Days 2021 запрошуємо на онлайн-лекцію Бориса Ельдагсена «Німецька фотографічна академія — 100 років художньої фотографії у діалозі». Лекція відбудеться англійською мовою 14 червня о 20:00 за київським часом. Дивитися трансляцію можна буде на сторінці фестивалю на Facebook, попередня реєстрація непотрібна. Після лекції буде виділений час на сесію питань та відповідей.

На лекції спікер розповість про Німецьку фотографічну академію (DFA) і представить її двомовну онлайн-платформу, а також покаже широку підбірку робіт учасників, щоб передати тенденції та різноманітність підходів.

Борис продемонструє, що крім відомої Дюссельдорфської школи завжди було кілька сильних сцен: абстрактна фотографія, гуманістична робота, документалістика та інші іронічні та глибоко експериментальні підходи. Німецька фотографічна академія відстоює множинність, прозорість та демократичну дискусію. Портфоліо учасників на платформі можна легко відфільтрувати за допомогою системи ключових слів DFA, орієнтованої на потреби куратора.

Наш експерт:

Борис Ельдагсен (1970) — німецький художник, що живе і працює в Берліні. Вивчав фотографію та візуальне мистецтво в Художній академії у Майнці, концептуальне мистецтво та інтермедіа в Академії образотворчих мистецтв у Празі та образотворче мистецтво в Школі мистецтв і комунікації Сароджіні Найду в Індії. Крім того вивчав філософію в університетах Кельна та Майнца.

З 2004 року Борис викладає у Вікторіанському коледжі мистецтв при університеті Мельбурна, Коледжі фотографії в Мельбурні, Академії візуальних мистецтв у Майнці та коледжі Фуртванген.

Німецька фотографічна академія (DFA) – некомерційна організація, заснована 18 серпня 1919 року у місті Айзенах (Тюрингія) на базі Товариства німецьких фотографів.

Організація займається обговоренням, демонстрацією та просуванням художньої фотографії — публічно, некомерційно та неприбутково. Вона організовує конференції та запрошує гостей, учасників, молодих художників та громадськість. Підсумки цих зустрічей узагальнені у випусках журналів та відеострімах.

З часу свого заснування ядром діяльності академії були публічні безкоштовні презентації та обговорення робіт двічі на рік, а також портфоліо-прогулянка, спрямована на розвиток молодих талантів.

Членами DFA є відомі фотографи та фотознавці, серед яких Стефан Мозес, Ф.К. Гундлах, Томас Хепкер, Марта Хепфнер, Регіна Шмекен, Уго Ерфурт, Отто Штайнерт, Готфрід Ягер, Умбо, Лоїс Хехенблайкнер.

Поточний президент Німецької фотографічної академії Інго Таубхорн — головний куратор Німецького будинку фотографії Deichtorhallen (Гамбург).

Фотографія: folioport.eu
15-17 червня 2021: Портфоліо-рев'ю/ онлайн-частина Odesa Photo Days Festival 2021
Портфоліо-рев'ю: онлайн-частина Odesa Photo Days Festival 2021: 15-17 червня
"Баварський дім, Одеса" та Goethe-Institut Ukraine підтримують міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days 2021, який проведе спеціальну освітню програму онлайн — з 15 по 17 червня відбудеться серія портфоліо-рев'ю з німецькими кураторками.

Портфоліо-рев'ю — це надзвичайна можливість отримати професійний аналіз своїх робіт від міжнародних кураторів і закласти підвалини майбутньої співпраці. У ситуації, коли міжнародна мобільність залишається обмеженою, це рідкісна та цінна нагода в обхід кордонів поспілкуватися з визнаними фахівцями та отримати від них конструктивний відгук.

Рев'юерки:
Тіна Шелхорн
Тіна Шелхорн — директорка та кураторка галереї Lichtblick, кураторка фестивалю Kolga Tbilisi Photo у Грузії. Членкиня журі міжнародних фестивалей та конкурсів, проводить портфоліо-рев'ю та співпрацює з фестивалями в Арлі, Парижі, Лодзі, Сан-Паулу, Сеулі, Шанхаї та іншими.

Галерея Lichtblick, заснована в 1986 році, є некомерційною організацією сучасної фотографії. За останні 35 років у ній відбулося понад 300 виставок, присвячених фотографії, у співпраці з Вольфангом Цурборном.
Реєстрація на портфоліо-рев'ю триває до 13 червня (23:59 за київським часом):
https://forms.gle/mQe1L74qsxtbMTQB6
Поспішайте, у Тіни Шелхорн залишилося всього 4 вільних слоти!

Катаріна Муратіді
Катаріна Муратіді — художня керівниця f³ – freiraum für fotografie — вільного простору фотографії в Берліні. На майданчику проходять виставки міжнародної авторської фотографії у серці берлінського Кройцберга. На своїй посаді вона планує, курує та реалізує фотовиставки та проєкти у власному просторі, а також співпрацює з відомими установами мистецтва та культури на національному та міжнародному рівні.

На додаток до виставок, f³ – freiraum für fotografie регулярно організовує зустрічі з фотографами, дискусії та семінари. Катаріна Муратіді була у складі численних національних та міжнародних журі, серед яких Swiss Photo Award, Lumix Photo Award, Robert Capa Photography Grand Prize Hungary, Kunstpreis Fotografie Lotto Brandenburg.
Реєстрація на портфоліо-рев'ю триває до 13 червня (23:59 за київським часом):
https://forms.gle/mQe1L74qsxtbMTQB6
Поспішайте, у Катаріни Муратіді залишилося всього 3 вільних слоти!

ВАЖЛИВО: робоча мова події – англійська. Тривалість одного рев'ю – 25 хвилин.
Для реєстрації на онлайн портфоліо-рев'ю необхідно:

  • заповнити анкету за посиланням,
  • надіслати роботи, які плануєте розглянути з рев'юером на пошту thephotodays@gmail.com (один PDF вагою не більше 5 Мб),
  • сплатити організаційний внесок 650 гривень за розмову з одним рев'юером. Реквізити для здійснення оплати ви отримаєте після заповнення анкети.
Реєстрація триватиме до 13 червня 2021 року 23:59.

Фото: Макс Фіногеєв з портфоліо-рев'ю на Odesa Photo Days Festival 2018.
Odesa Photo Days 2021: показ німецької фотографії

На глядачів чекає вечірній показ німецької фотографії. Щоб показати різноманіття стилів, авторських підходів та тем, у яких працюють фотографи ми запросили три інституції — фестиваль, конкурс для молодих фотографів та галерею — підготувати підбірки найцікавіших серій. Показ відбудеться в суботу, 22 травня 2021 о 21 годині за адресою: м. Одеса, Пасаж, вул. Дерибасівська, 27 .
Вдруге у рамках фестивалю подія відбудеться у галереї Пасажу — визначній архітектурній пам'ятці Одеси, побудованої у 1898-1899 роках за новітніми стандартами того часу. Це наша спроба відбудовувати мости між історією та сучасністю, досліджувати не лише фотографію, а і власне місто та імплементувати фотоісторії з різних частин світу в публічні простори Одеси.

На вас чекає:

Презентація фестивалю і підбірка фіналістів конкурсу 2020 року від LUMIX Festival for Young Visual Journalism

Фестиваль LUMIX представляє молоду, соціально спрямовану візуальну журналістику XXI сторіччя и активно досліджує політичні, культурні, соціальні, екологічні та технологічні процеси. Користуючись засобами вираження, властивими журналістським, трансмедіальним форматам оповідання, автори фокусуються на поточних перспективах документальності, розуміючи її як засіб активної участі у глобальній дискусії.

Фестиваль було організовано 2008 року студентами програми «Фотожурналістика і документальна фотографія» Ганноверського університету прикладних наук і мистецтв за підтримки Panasonic та Асоціації фотографів-фрілансерів. Він проводиться щодвароки і залучає до участі у виставках фотографії та мультимедіа на різноманітних локаціях близько 40 000 відвідувачів.

German Youth Photo Award представить підбірку молодих німецьких фотографів, фіналістів конкурсу минулого року

Німецька молодіжна фотопремія — один з найпопулярніших фотоконкурсів Німеччини з 1961 року. Вона організована Німецьким центром молодіжного та дитячого кіно і фінансується Федеральним міністерством у справах сім'ї, літніх громадян, жінок і молоді Німеччини. Кожні два роки тисячі молодих авторів подають роботи у різних форматах (цифрові, друковані, фотокниги), що демонструють широкий спектр тем, технік та рівнів майстерності.

Підбірка серій німецьких авторів, що рефлексують на тему пандемії, від Galerie Lichtblick під кураторством Тіни Шелхорн

Тіна Шелхорн — директорка та кураторка галереї Lichtblick, кураторка фестивалю Kolga Tbilisi Photo у Грузії. Членкиня журі міжнародних фестивалей та конкурсів, проводить портфоліо-рев'ю та співпрацює з фестивалями в Арлі, Парижі, Лодзі, Сан-Паулу, Сеулі, Шанхаї та іншими.

Галерея Lichtblick, заснована в 1986 році, є некомерційною організацією сучасної фотографії. За останні 35 років у ній відбулося понад 300 виставок, присвячених фотографії, у співпраці з Вольфангом Цурборном.

«Протягом останнього року я часто запитувала себе: чим фотографи тут, у Кельні, і у Німеччині загалом займаються під час пандемії? Деякі відклали камери та звернулися до архівування, сканування, друку, підготовки виставок на кращі часи; інші напружено працюють над документуванням емоцій та впливу ізоляції; деякі займаються редагуванням публікацій та книг; деякі знімають проєкт, який завжди хотіли зробити, але бракувало часу; хтось опинився у мертвій точці через закриття кордонів та скасування рейсів», — розкриває кураторка свій підхід до формування підбірки.

Музичний супровід — Анастасія Бойченко

В анонсі використано зображення з серії Birte Kaufmann — The Travellers.

Інформація та матеріали люб'язно надані Odesa Photo Days.


***

Міжнародний фестиваль сучасної фотографії Odesa Photo Days 2021 відбудеться 21-23 травня в Одесі. Всі події відбуватимуться просто неба або у просторих приміщеннях за попередньою реєстрацією, вхід на виставки — невеликими групами, відповідно до розмірів приміщення. Дуже просимо всіх гостей користуватися масками та зберігати соціальну дистанцію.
Маттіас Гьорне на Odessa Classics
6 червня о 19.00 !


Баварський дім, Одеса та Goethe-Institut Ukraine підтримують VII міжнародний музичний фестиваль Odessa Classics!

Тільки один концерт в Україні одного з найбільш затребуваних вокалістів у світі, справжньої суперзірки світової сцени, німецького концертного і оперного співака Маттіаса Гьорне на сцені Одеської філармонії. Його концерт з творів Ріхарда Вагнера у 2016 році на фестивалі ODESSA CLASSICS став справжньою сенсацією, після чого музика Вагнера почала звучати на українських сценах значно частіше.
Радіус вокальних можливостей Маттіаса Гьорне вражає. Він відомий як сольний концертний співак, виконує духовну та симфонічну вокальну музику, однак паралельно регулярно бере участь в оперних постановках.

Його концертний репертуар досить широкий і містить твори Шуберта, Шумана, Брамса, Р. Штрауса, Малера, Шостаковича. Інтерпретації Маттіасом Гьорне вокальної музики Шуберта, Шумана, Малера вважаються еталонними у сучасному виконавському мистецтві.

Сьогодні Маттіас Гьорне – частий гість на найголовніших сценах світу: оперних – Королівський театр Ковент-Гарден, Паризька національна опера, Віденська державна опера, Метрополітен-опера у Нью-Йорку та концертних – Карнегі-хол (Нью-Йорк), Уїгмор-хол (Лондон), зал Плейєль (Париж) та інших.

За свої музичні диски Маттіас Гьорне отримав багато престижних нагород, зокрема – чотири номінації на Греммі, нагороду ICMA (Міжнародної премії у галузі класичної музики), Приз Німецької звукозаписної індустрії, Diapason d'or, Gramophone Award, BBC Music Magazine Award, приз «ECHO KLASSIK» у категорії «Кращий співак року – 2017».

Нещодавно співак з видатними піаністами, серед яких – Крістоф Ешенбах та Єлизавета Леонська, записав серію вокальних композицій Шуберта на 12 компакт-дисках для лейблу «Harmonia Mundi». У сезоні 2018/2019 Гьорне був «аrtist-in-Residence» Нью-Йоркського філармонійного оркестру, приймав участь у 10 концертах.

У цьому концерті разом з Маттіасом Гьорне на сцену Одеської філармонії вийде і зірковий піаніст - президент фестивалю Odessa Classics Олексій Ботвінов. Народний артист України, світова зірка фортепіанного виконавського мистецтва, один з кращих сучасних виконавців музики Рахманінова. У надзвичайно широкому репертуарі піаніста - понад 30 концертів для фортепіано з оркестром. Ботвінов виступав з концертами в 45 країнах і є єдиним у світі піаністом, який виконав на сцені культовий шедевр Баха "Гольдберг-варіації" понад 300 разів.

Інформація та матеріали люб'язно надані Odessa Classics


Data CTRL Centre - віднови контроль
над своїми даними!
24 травня - 2 червня 2021:
з 8 червня: Баварський дім, Одеса

Захисти себе!
Чи знаєте Ви, що згідно з опитуванням Google 2019 року, приблизно 65% людей користуються однаковими паролями для багатьох або й для всіх акаунтів?
Водночас більшість опитаних вважають, що їхні дані захищені.

Що таке справжня приватність і які пастки чекають на Вас у всесвітній павутині? Які цифрові сліди ми залишаємо за собою та яким чином наші персональні дані можуть використовуватись?
Чи стежить за нами гугл та чи можливо захистити себе від хакерів?

За допомогою штучного інтелекту, доповненої реальності, розпізнавання обличчя й інших цифрових інструментів кожний знайде для себе відповіді на ці запитання! Головна місія формату – не налякати, а, навпаки, надихнути змінити ставлення до персональних даних, приватності та інформації.
Потрапити у кімнату з підписниками? Це легко!
Хочете за допомогою QR-коду побачити, як багато людей дійсно вас читає в Інстаграмі чи Фейсбуці? Один з експонатів, «Кімната з підписниками», – це AR-фільтр, який допоможе побачити ваших підписників у просторі, немов вони стоять в одній кімнаті з вами. Його розробила українська команда зі створення імерсивних технологій Sensorama Labs, візуалізації підписників створив дизайнер Гліб Капоріков. Головне питання, чи захочете ви й надалі ділитися своїми думками або даними з цим натовпом?
«Цей експонат чудово ілюструє дух виставки про персональні дані, кібербезпеку та медіаграмотність. Наша мета - не налякати відвідувачів, мовляв, за вами стежать, ваші дані крадуть. А навпаки, через ігрові формати, мистецькі інсталяції та короткі експлейнери спонукати відвідувачів виставки краще контролювати своє цифрове життя. З огляду на цей підхід і народилася назва Data CTRL Centre та основне повідомлення – «віднови контроль», – коментує куратор виставки в Київі Кирило Бескоровайний, співзасновник медіа «Куншт».
Фейк чи правда?
Свайп вправо, свайп вліво. Знайома комбінація рухів на телефоні?
Один з наших експонатів нагадає вам Tinder. Але обирати ви будете не пару для побачення, а фейкові новини. Перевірити, як добре ви знайомі з маніпуляціями і дезінформацією, вже можна!

Звідки походять сучасні фейки, хто і як нами маніпулює, які перспективи боротьби із неправдою...


А чи знаєте Ви, що таке " Діпфейки" и що вони можуть бути потужною зброєю в інформаційній війні, а можуть оживляти улюблених акторів, митців чи артистів?
За допомогою нашого дігітального експонату можна зробити та протестувати власний діпфейк!
Кібербезбека- мийте руки перед їжею!/ Онлайн-тренінг з експертом
✔️ Навіщо заморачуватися з паролями?
✔️ Шифрування даних - це для параноїків?
✔️ Ліві нікнейми і що пам 'ятає інтернет
✔️ Чистити кошик, навіщо?

Обізнаний - значить озброєний. Захистіть себе від шахраїв, налаштуйте правильно свої телефони і комп'ютер. Отримайте практичні поради від провідного експерта України в галузі безпеки в інтернеті - Сергія Забеліна. Адже Сергій знає про безпеку в інтернеті не з чуток: багаторічний досвід і успішні проекти в таких компаніях, як "Нова пошта", "Укртелеком", "Vodafone" в якості директора з інформаційної безпеки.

Коли: 25 травня (вівторок) о 18.00 годині (Київський час)
Де: Zoom
Реєструйтеся прямо зараз!
Організатори проєкту
Data CTRL Centre – масштабний регіональний проєкт за ініціативи Goethe-Institut в Україні, який стартував в Київі у листопаді 2020 та направлений на популяризацію медіаграмотності та захисту персональних даних в Інтернеті. У межах проєкту проходить онлайн/офлайн-виставка за кураторства науково-популярного медіа «Куншт», яка містить також проєкти Tactical Tech (Берлін).
Головна місія формату – не налякати, а, навпаки, надихнути змінити ставлення до персональних даних, приватності та інформації. Подібні виставки вже відбулися за кураторства партнера проєкту Tactical Tech у Лондоні, Берліні, Сан-Франциско, Сінгапурі та Нью-Йорку.

В Одесі ця надзвичайна інтерактивна виставка відбудеться завдяки "Баварському дому, Одеса" в кооперації з Національною науковою бібліотекою.
Адреса та розклад роботи виставки
Дати проведення виставки: 24 травня - 2 червня 2021
Офіціне відкриття: 25 травня о 14.00 годині
Адреса: Одеська національна наукова бібліотека (вул. Пастера,13).

Графік роботи виставки:
пон. – нд.
10:00 – 19:00 год.
Вхід вільний

Ми дотримуємось усіх вимог щодо проведення масових заходів у період пандемії COVID-19, аби гарантувати Вашу безпеку. Гостей виставки, зі свого боку, просимо також потурбуватись про себе та оточуючих, і бути в захисних масках під час відвідування виставки.

(На фото: Кирило Бескоровайний, співзасновник медіа «Куншт»)

Вчи німецьку мову в аккредитованому центрі Goethe-Institut Ukraine!
Заповніть, будь ласка, форму і ми зв 'яжемося з Вами по телефону або електронною поштою!
Рівень, який Вас цікавить
Напишіть Ваші запитання чи коментар
Дізнатися більше
про "Баварський дім, Одеса"
Детальна інформація про всі напрямки діяльності: німецька мова, німецька бібліотека, економіка, соціальна робота
Наші новини
вул. Успенська, д. 60, оф.2 (другий поверх)
65045 Одеса
Україна

+380668611508
+38048777 06 96

info@bayernhaus.com.ua
Нас можна знайти тут:
Ваші ім`я та прізвище
Ваш номер телефону
Адреса електронної пошти
Напишіть Ваше запитання або залиште коментар