Німецький культурний центр "Баварський дім, Одеса" за підтримки Goethe-Institut Ukraine запрошує на виставку Томаса Шефера
Емпіричні замальовки та Простір досвіду
Томас Фрідріх Шефер
В Одесі, в арт-центрі Aurum на Жванецькому бульварі/Торговій, 2 з 25 листопада до 9 грудня 2020 триває виставка німецького художника Томаса Фрідріха Шефера з Берліна. Фотохудожник представляє дві серії фотографій: "Емпіричні простори" та "Простір досвіду".

Шефер, 33, переїхав до Бразилії з Майнца двотижневою дитиною, повернувшись до Німеччини через п 'ять років. І як наслідок, його спогади являють собою суміш двох країн і двох мов.
Детальніше про виставку
Пам 'ять відносна і залежна від обставин. Вона ніколи не буває повністю достовірною і формується в контексті інших вражень, а в більш широкому сенсі, в контексті того, як ми - виходячи зі свого світогляду або в силу звички - сприймаємо світ. Можливо, саме завдяки цим властивостям пам 'яті наші спогади завжди дуже особисті. Це не просто зібрання фактів, а переплетення особистих історій, переказаних оповідачами, які перебувають у процесі постійного розвитку. І ці оповідачі - ми самі. Як зазначає Вальтер Беньямін, пам 'ять - це не стільки відтворення даних, скільки творче мистецтво.
Серії
Experiential Spaces, 2013-2016/ Простір досвіду
Рідний дім – це зазвичай речі, які про нього нагадують та з ним асоціюються. Це як самі предмети, так і ціннісні орієнтири, на яких ґрунтуються наші спогади. Згадуючи рідну домівку та милі серцю речі, нас охоплює ностальгія.

Створюючи інсталяцію, автор відчуває емоційну новизну. Він згадує про простір, у якому було багато пережито.
Простори досвіду є історично достовірними реконструкціями дитячих спогадів, що змушують замислитися над точністю пам'яті. Інсталяційні конструкції були зібрані вручну, зняті за допомогою цифрової фотографії, а потім демонтовані. Саме це зробило їх ефемерними і невловимими, як пам'ять. Інсталяція існує лише на фотографії.

Зображений простір, реконструйований за пам'яттю та уявою, відкриває минуле в новому ракурсі.
Empirical Tableaux, 2017-2020/ Емпіричні замальовки
Історична достовірність представлених знімків, створених Шефером у дусі збірки слайдів у старанно відтворених інсталяціях, досягається, на перший погляд, аматорськими фотографічними елементами - спонтанними, миттєвими, без прикрас. Вони роблять зображення автентичним, і кожен в ньому неодмінно знаходить щось своє, суб'єктивно сприймаючи через призму власного досвіду.

Біографія Томаса Фрідріха Шефера

Народився у 1983 році у Майнці (Німеччина), мешкає у Берліні (Німеччина).

Зростав у Сан-Паулу (Бразилія) та Майнці (Німеччина). Після закінчення середньої школи навчався в університеті. Спочатку вивчав архітектуру, потім змінив профіль навчання.

У 2014 році здобув ступінь бакалавра витончених мистецтв у Берлінській технічній академії мистецтв.
Брав участь у декількох міжнародних виставках. Жив, мандрував та працював у Південній Америці, Європі, Південно-Східній Азії, Західній Африці та Північній Америці.

Томас Фрідріх Шефер мав можливість спостерігати за різними соціальними та родинними середовищами у різних спільнотах. Після повернення до Німеччини він вирішив відобразити свої спогади та згадки про минуле у фотографіях.

Нещодавно він закінчив роботу над довготривалим фотопроєктом, суть якого полягала у створенні та зйомці достовірно відтворених інсталяцій, які б викликали фрагментовані дитячі спогади. Для проєкту необхідно було створити інсталяції, використовуючи технічні знання, які він здобув під час навчання архітектурі та інжинірингу. Томас продовжує інсценувати фотографії у своїй студії в Берліні. Він створює гіперреалістичні інсталяції, що забезпечують свого роду обрамлення міжособистісних стосунків. Те, що здається неважливим і непримітним моментом, набуває важливості та гостроти.
Репортаж з відкриття виставки 25.11.2020
(Фото: Євген Таран)
Вчи німецьку мову в аккредитованому центрі Goethe-Institut Ukraine!
Заповніть, будь ласка, форму і ми зв 'яжемося з Вами по телефону або електронною поштою!
Рівень, який Вас цікавить
Напишіть Ваші запитання чи коментар
Дізнатися більше
про "Баварський дім, Одеса"
Детальна інформація про всі напрямки діяльності: німецька мова, німецька бібліотека, економіка, соціальна робота
Наші новини
вул. Успенська, д. 60, оф.2 (другий поверх)
65045 Одеса
Україна

+380668611508
+38048777 06 96

info@bayernhaus.com.ua
Нас можна знайти тут:
Ваші ім`я та прізвище
Ваш номер телефону
Адреса електронної пошти
Напишіть Ваше запитання або залиште коментар